Zayıflama İksiri Altın Yoğurt Kürü Tarifi

Zayıflama İksiri Altın Yoğurt Kürü Tarifi

Adını içinde ulunan sarı renkli baharatlardan alan ve özenle hazırlayacağımız bu altın renkli yoğurt kürü ile, fazla kilolarınızdan çok kısa bir sürede kurtulabileceksiniz. Bildiğiniz gibi yoğurdun metabolizmayı oldukça fazla hızlandırma özelliği, zerdeçal, zencefil ve çubuk tarçın ile bir araya gelince oldukça güçlü ve altın değerinde bir zayıflama öğünü ortaya çıkıyor. Zerdeçal bitkisi, hafızayı güçlendirerek, yediklerinizin hazmını kolaylaştırır ve vücutta tutulan ödemin atılmasına yardım eder. Zencefil ise oldukça etkili bir yağ yakan baharat olarak bilinir. Özellikle göbek yağları üzerinde etkilidir. Tarçın da zencefil gibi kilo vermeye yardımcı baharatlardan biridir. Yoğurt ise kalorisi oldukça düşük bir protein kaynağıdır ve tok tuttuğu için acıkmayı önler.

Altın Yoğurt Kürü İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 çay kaşığı toz taze tarçın
  • 1 çay kaşığı zencefil
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı sıvı zeytinyağı
  • 4-5 yemek kaşığı yağsız kaymaksız yoğurt

(Not: Tarçın ve zeytinyağı kullanımı tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Fakat zencefil ve zerdeçal kürümüzün mutlaka olması gereken malzemeleridir.)

Altın Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kaymaksız yoğurdu, toz zencefilimizi, toz zerdeçalımızı, tarçınımızı ve zeytinyağını derin bir kâse içinde karıştıralım. Ufak bir hatırlatma, hazırlamış olduğunuz bu kürü her gün yeniden taze olarak baştan hazırlayın. Her sabah, öğlen ve akşam öğünlerinden önce 1-2 saat önce sadece aç karnına tüketin. Ayrıca tarifimizde bulunan baharatlardan herhangi bir tanesine karşı bilinen bir alerjiniz varsa bu kürü kesinlikle kullanmamalısınız. Doktor tarafından teşhisi konmuş kronik rahatsızlığı olanların asla ve asla danışmadan tüketmemeleri gerekmektedir. Ayrıca gebe ya da emziren annelerinde bu tarifi kullanmaması gerekiyor. Son olarak, bu tarifi haftada en fazla iki gün süreyle uygulamalısınız. Daha sonra yine uygulamak isterseniz, 3-4 gün ara vererek tekrar kür yapmaya başlayabilirsiniz. Kürümüzün içinde bulunan bütün baharatlar, yağ yakıcı ve metabolizmayı arttıran özellikleri sayesinde kilo vermenizi oldukça kolaylaştıracaktır. Eğer isterseniz, tarçın, yoğurt ve bir miktar doğal bal ekleyerek tatlı bir kür yapabilirsiniz. Tarçın ve Zencefil’i çayınızın içine ekleyerek yağ yakıcı bir çay elde etmiş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Bizlere Yorum İle Soru Sorabilirsiniz