Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Birçok insan başına belirli dönemlerde sorun haline gelen sivilce ve sivilceden kalan lekeler büyük problem oluşturmuştur. Bunun için sivilce lekelerinden kurtulmak mümkündür. Evde yapılacak tedavi yöntemlerle 15-20 dakika kadar zaman ayırarak duru ve pürüzsüz cilde kavuşmak kaçınılmazdır.

Sivilce lekelerinin gidermek için cilde uygun doğal ürünlerin kullanılması gerekir. Çünkü cildin ihtiyacı olan yağı ve sıvı oranı dengede tutabilmek için öncelikli olarak kaliteli kozmetik ürünleri kullanmak çok önemlidir. Sivilce karışımları, kısa bir zaman içerisinde evde uygulanarak kısa zamanda bu problemlerden kurtulmak için önemli alternatifleri yanında getirir.

 Yüzdeki sivilce lekeleri için bitkisel çözümler

 Sivilce lekeleri için elma sirkesi:

Cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlayan özellikler mevcuttur. Bu yüzden cilt bakımında maskelerin kullanılan en önemli bitkisel ürünlerinden elma sirkesi, rutin olarak akşam yatmadan önce muhakkak cilde pamuk ile sivilce lekelerine karşı mesaj uygulaması yapılmalıdır. Bu sivilce lekelerinin oluştuğu boşlukların doldurulması bakımından son derece önemli olup lekelerinde kapanmasını sağlamaktadır.

Sivilce lekeleri için toz şeker

Toz şeker cilt maskeleri için peeling etkisi yapan bir türdür. Uygulama şekli ise yüze iyice yıkadıktan sonra her akşam hafif şekilde nemli tozşekeri yüze masaj uygulaması yaparak yedirilmelidir.

Sivilce lekeleri için bal

Bireyin cildini kaybettiği sıvıyı tekrar kazanmak için cilt için önemli bitkisel yöntemlerden birisi de bal, bütün dikkatleri çekmektedir. Herhangi bir karışım olmadan doğal olan balı yüze sürülür ve daha sonra biraz beklemek suretiyle iyice yıkanır. Kısa zamanda yüzdeki sivilce lekelerinden kurtulmak mümkündür.

Bitkisel kürlerin yanı sıra günde 7 saat düzenli uyuyarak, hormonların aktivitesinin düzeltmesinde yardımcı olunabilir. Önemli olan düzenli tedavi yönteminin yanında sabır göstererek bu süreci sonuna kadar bitmesini sağlamak gerekir. Sivilce lekeleri için de bir sabunla düzenli olarak yıkanarak hem yağlanmayı azaltacağından tedaviye yardımcı olacaktır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay