Yüzdeki Çiller Nasıl Giderilir ?

Yüzdeki Çilleri Yok Etmek Mümkün Mü?

Özellikle yüzde oluşan çillerin çoğalmasını engellemek için en önemli faktör güneşten korunmaktır. Yüzdeki çiller nasıl giderilir ? sorusundan önce bu durumun artmasının önüne geçmeliyiz. Eğer yüz bölgesinde çil oluşumu istenmiyorsa mümkün olduğunca güneşten korunmaya çalışın. Dışarı çıkıldığı zaman yüzü güneşten korumak için güneş kremleri, gözlük ve şapka kullanmalısınız. Hatta cildi koruyacak olan hafif giysileri tercih etmelisiniz. Tıbbi açıdan hiçbir zararı olmayan ancak estetik açıdan birçok kişi yüzlerinde bulunan bu çillerden kurtulmak isterler, çillerden tedavi yoluyla kurtulmak mümkündür.

Çilleri yok etmek için kullanılacak olan kremler veya yüzeysel işlemler çillere pek etki etmeyebilir. Boyutları büyük olan çillerin tedavisinde en etkili yöntem lazer ile cilt tedavisidir. Lazer tedavisinde belirli bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Çilleri yok etmede en etkili tedavidir. Çilleri yok etme tedavisinde en başarılı sonuçlar lazer tedavisi ile yapılır. Yüzdeki çiller nasıl giderilir sorusuna verilecek en iyi cevap lazerdir. Lazerle çil tedavisinde en iyi sonuçlar açık tenli kişilerde alınır.

Çiller İçin Lazer Tedavisi

Çil tedavisinde lazer ve ışık sistemine göre, seans sayıları farklılık gösterse de ortalama 4 seansta çil tedavisinde çok etkili sonuçlar meydana gelir. Seanslar 2 veya 3 hafta aralıklarla yapılabilir. Çillerde dört seans sonra ayda bir kez tedaviye devam edilerek çok iyi sonuçlar elde edilebilir. Çil tedavileri açık tenli kişilerde ve oldukça başarılıdır.

Çillerin rengi açıldıkça tedavide de çok iyi sonuçlar alınır. Esmer tene sahip kişilerde lazer tedavileri çok iyi sonuçlar vermemektedir, Lazerle çil tedavisinde beyaz tene sahip kişilerde yan etki beklenmez. Çil tedavisinden sonra geçici veya kalıcı cilt renklerinde değişmeler olabilir. Eğer doğru lazerle çil tedavisi uygulamaları yapılırsa bu tarz yan etkiler görülmez. Lazerle çil tedavisinden sonra cilt kızarır, hafif bir şişme olabilir. Tedaviden birkaç gün sonra cilt yeni güzel görüntüsüne kavuşacaktır. Umarım bir çok kişinden e-posta yoluyla aldığımız yüzdeki çiller nasıl giderilir ? sorusuna cevap verebilmişizdir. Sağlıklı Günler….

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay