Yuvarlak Yüze Kontür Nasıl Yapılır ?

Yüze kontür çekmek her zaman için yüzünüzün olduğundan çok daha ince görünmesini sağlar Peki Yuvarlak Yüze Kontür Nasıl Yapılır ? Güzel çekilmiş olan bir kontür, elmacık kemiklerinizi öne çıkartarak yüzünüzün daha sivri ve kemikli görünmesini sağlar. Kemiksi görünüm her zaman daha çekici ve fotojenik olmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca çene hattınızı daha belirgin kılarak dudaklarınızın öne çıkmasını ve dudak çizgilerinizi belirginleştirerek daha keskin hatlara sahip olmanıza olanak tanır. Kontür, yüz bölgenizde beğenmediğiniz yerleri gölgede bırakıp, beğendiğiniz yerlerin tamamen ön plana çıkmasını sağlar.

 

En bilinen ve doğru kullanıldığında kusursuz bir görünüm sağlayan makyaj hilesidir. Hilenin doğru ve kusursuz olabilmesi için ten rengine uygun, yüz tipine eşit orantılı bir kontür çekmek gerekmektedir. Her yüz şekline göre kontür çekme işlemi farklılık göstermektedir. Yüz uzunluğunuz ve yüz genişliğiniz eşit ise ve yüzünüz yuvarlar bir yapıda ise yüzü uzunlamasına aydınlatmanız gerekmektedir. Yüzün daha uzun görünmesi için kontür çekme işlemi yapılır ve böylece yüzünüz tıpkı ünlülerde gördüğünüz gibi kemiksi ve mükemmel görüntüye ulaşmış olur.

Yuvarlak Yüze Kontür Nasıl Yapılır ?

Kontür yuvarlak yüzleri daha da keskinleştirmek için yapılmaktadır. Öncelikle cilt tonunuzu bilmeli ve cilt tonunuzdan tam 2 ton daha koyu bir pudra almalısınız. Cilt tonunuzdan 2 ton daha açık renk olan bir aydınlatıcı elde ederek gereli kontrası sağlamalısınız. Öncelikle cildinize bir taban oluşturarak kontürleme işlemine başlayabilirsiniz. Böylece sürmüş olduğunuz pudra pürüzsüz olacaktır.

Yuvarlak yüz için yüzün daha uzun görünmesini istiyorsanız çene çizgilerinin olduğunu bölgeyi, yanakları ve kaşlarınızın üstünü daha geri bir plana almalısınız. Koyu renk pudranızı alnınızı daha dar göstermek için sağa ve sola küçük hareketlerle alın bölgenize ve şakakların ortasına uygulayınız. Bu işlemin hemen ardından kulak hizasından dudakların bitiş kenarına ve hemen ardından çene kemiklerine doğru kontürleme yapabilirsiniz. Bu sayede yüze yan profilden bakacak olursanız üç farklı şeklinde kontürleme yapmış olacaksınız. Bu ince haketler sayesinde, yüzünüzün her açısından ince ve sivri görünmesini sağlamış olursunuz.

Eğer burnunuz kalın ve küçük ise, olduğundan daha ince bir burun görünümü için burnunuzun kenarlarını yine cilt tonunuzdan daha koyu renk olan bir pudra ile gölgelendirebilirsiniz. Pudra fırçanızın kenarını kullanarak daha keskin çizgiler elde ederek gölgeleri kalınlaştırabilirsiniz. Burnunuz basık ise biraz kalkık göstermek için koyu renk pudranızı burnunuzun tam altından uca doğru çok hafif değdirip çekin. Böylece verdiğiniz gölge sayesinde istediğiniz gibi görünecektir. Kontür işlemini sadece koyu ve açık renk pudralar ile yapın. Ayrıca en önemli konulardan birisi kontür işlemin düzgün ve eksiksiz olması için kaliteli fırçalar tercih edin.

Son Zamanların Yeni Gözdesi: Ten Rengi Ruj Trendi

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay