Yılan Yağı Kullananlar Faydaları Nelerdir ? Yılan Yağı Saç Çıkarır Mı ?

Yılan yağı, ciddi anlamda yılanlardan elde edilen ve geçmişi Eski Mısırlılara dayanan, alternatif tıp konusunda önemli bir yere sahip bir yağdır. Saç sağlığından cilt sağlığına kadar geniş bir yelpazede kullanımı mümkün olan yılan yağı, özellikle bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Şimdi sizlere yılan yağının mucizevi etkilerinden söz edelim.

Yılan Yağı Faydaları

  • Yılan yağı, saç boyunun uzamasında oldukça etkilidir.
  • İncelmiş ve kopmaya meyilli saçların düzelmesini sağlar.
  • Saçlardaki elektriklenme ve kabarmanın en büyük düşmanıdır.
  • Saçların beyazlamasını geciktirir.
  • Saçlar üzerindeki etkisinin yanı sıra kaş ve sakal dökülmesini önlerken, aynı zamanda gürleşmesini sağlar.
  • Cilt üzerinde oluşan yaraların hızla iyileşmesini sağlar.
  • Doktor kontrolünde uygulandığı takdirde egzama üzerinde de etkilidir.
  • Eklem ve kemik ağrılarına deva olur.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Yılan yağını saç için kullanacaksanız öncelikle saçınızın temiz olması gerekmektedir. Bu yağ oldukça yoğun ve arınması zor bir yağdır. Bu nedenle kullanım miktarınıza dikkat etmelisiniz. Yaklaşık damla 10 kadar yılan yağını saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bir bone veya ısıtılan bir havlu ile saçlarınızı sarın ve 1 saat bekleyin. Ardından saçlarınızı iyice yıkamalısınız. Saç kırıklarınız için kullanmak isterseniz yılan yağını direk saç uçlarınıza yedirin.

Yılan yağını başka yağlarla belli oranlarda karıştırarak da kullanabilirsiniz. Örneğin zeytinyağı gibi faydalı yağlarla karıştırarak etkisini artırabilirsiniz. Bu karışım ölçüsü birebir bir olarak kullanılır. 5 damla yılan yağı koyuyorsanız 5 damla zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz. Yılan yağını doktor tavsiyesi ile birlikte haftada bir olarak uygulayabilirsiniz.

Cilt üzerinde kullanmak isterseniz doğrudan cildinize uygulamanız gerekmektedir. Uygulama süresini doldurduktan sonra cildinizi temizlemelisiniz.

Yılan Yağının Zararları Nelerdir?

Uzun yıllardır insanlar tarafından kullanılan yılan yağının bir zararına rastlanılmamıştır. Ancak kişiden kişiye değişebilir. Bazı bünyelerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Yılan yağının kullanımı sadece haricen olmalıdır. Hiçbir şekilde gıda maddelerinde yılan yağı kullanılmamalıdır. Saç veya cilt üzerinde kullanacağınız zaman öncelikle doktora danışmalısınız.

Kullanım nedeninizi belirterek doktordan onaylı bir şekilde kullanmanız sağlığınız açısından büyük önem arz etmektedir. Kullananlar tarafından yapılan yorumlara sitemizin alt kısmında bulunan yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizlerce bu yağ hakkında edindiğiniz deneyimleri bizlerle paylaşmak adına yorumlarınızı iletmenizi bekliyoruz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay