Yeşil Çayın Saça Faydaları

Yeşil çayın sağlığa ne kadar çok faydası olduğunu bilmeyen yoktur. Siyah çay gibi fermente edilmeden işlem gördüğü için içerisinde ki antioksidanları kaybetmez. Sağlığımız için faydaları saymakla bitmeyen yeşil çay saçlarımız içinde bir o kadar faydalıdır.

 Saç Dökülmesine Karşı Yeşil Çay

Hormonlar üzerinde ki etkilerinden dolayı yeşil çay saç dökülmesi sorununa çok iyi gelir. Saç dökülmesine DHT hormonu neden olur. Testosteronun bir enzimle birleşmesiyle DHT hormonu oluşur ve yeşil çayda testosteron bağlayan proteinin seviyesini arttırdığından saç dökülmesinin azalmasını sağlıyor. Günde iki üç fincan içeceğiniz yeşil çay ile saç dökülmelerinin önüne geçebileceğinizi asla aklınızdan çıkarmayın. Sadece dökülmeye değil cansız ve mat saçlar  için besleyici, güçlendirici etkisi vardır.

 Güçlü, Yeni ve Kepeksiz Saçlar

İçerisinde yüksek miktarda antioksidan dışında panthenol da bulunduğundan saçlarda ki kırılmalara ve yıpranmalara doğal bir onarma işlemi görevi görür ve saçların daha güçlü bir hale gelmesini sağlar. Bu madde pek çok şampuan ve saç kreminde de bulur ancak doğal yollardan almak saç sağlığı açısından çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca yapılan araştırmalar da saç dökülmesine iyi gelmesinin yanında yeşil çayın yeni saçların çıkmasında ve kepek sorunun önüne geçilmesinde de etkili olduğu görülmüştür.

  Saçları Yeşil Çay İle Yıkamak

Yeşil çayda bulunan C ve E vitaminleri sayesinde saça doğrudan yeşil çay uygulandığında yeni saç oluşumuna katkıda bulunarak saçları yumuşatıp yatıştırarak daha parlak görünmesini sağlar. Bu sayede sadece dökülmelerin önüne geçmekle kalmayıp saç bakımı yapmış olursunuz.

Uygulaması: 3-4 paket hazır yeşil çay paketini ½ litre sıcak suya demlenmek üzere bırakıyoruz. Normal bir şekilde saçı şampuanlama ve kremleme işlemi yapıyoruz. Hazırladığımız yeşil çayı saçlarımıza güzelce dökerek yediyoruz birkaç dakika bekletip ardında az bir suyla duruluyoruz. Bu sayede yeşil çayın direk saç diplerimize nüfuz etmesini sağlayarak etkilerini daha kısa süre de görmüş olacağız. Saç dökülmesine karşı en iyi gelen şampuan bile saçlarınıza yeşil çay gibi hem bakım hemde dökülmeyi engelleyecek etkiyi vermez.

İyi gelen her şeyin fazla kullanımda çok daha iyi geleceği yanılgısına kapılmadan ölçülü bir şekilde yeşil çay kullanımını abartmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde olası yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay