Yağlı Ciltlere Özel Maske

Yağlı cilt, gözeneklerin yağ sebebi ile tıkanması sonucu sivilcelere neden olan cilt tipidir Yağlı Ciltlere Özel Maske ile bu sorunu çözeceğiz.. Yağlı cilde sahip olanların ciltleri çok daha çabuk sivilceler ile boğuşur. Cilt gözenekleri tıkandığı zaman çeşitli bakterilerin ürememesi amacı ile çeşitli maskelerin uygulanması gerekmektedir.  Ciltteki fazla olan yağ tabakasını almak ve gözenekleri temizleyebilmek için özellikle de doğal maskelerden faydalanmalısınız. Kullanacağınız maskelerin kir ve yağı temizleyen, cildi nemlendiren fonksiyonları olması önem arz eder.

 

Yağlı Ciltlere Özel Maske; Aspirin Maskesi

Sivilce oluşumunu önlemek için ve sivilcelerin iyileşmelerini sağlamak için en çok tavsiye edilen maskelerden birisi aspirin maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak da son derece basittir. 3- 4 tane aspirini çatal ile ezdikten sonra 1 çay kaşığı su beraberinde karıştırın ve yüzünüze sürün. Yağı azaltmak için birkaç damlacık limon suyunu ve cildi yumuşatabilmek için 1 çay kaşığı balı kullanabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra su ile temizleyin.

Yine bu maskeye ek olarak çilek maskesi de en çok tavsiye edilenler arasındadır. İçinde sailik asit olan çilek meyvesi sivilce tedavisinde en kaliteli ürünlerden birisidir. Maskeyi hazırlamak için de ihtiyacınız olan 5 -6 adet çilek ve 1 – 2 yemek kaşığı yoğurttur. Çilekleri bir kase içerisinde ezin ve yoğurt ile karıştırın. Göz çevresi harici bütün bölgelere eşit olarak bunları sürün. Maskeyi soğuk su ile temizleyin. Bu maskeye limon suyu ve bal eklerseniz cildinize olan etkisini çok daha hızlı bir şekilde arttırırsınız.

Yağlı Ciltlere Özel Maske; Yeşil Kil Maskesi

Bunlara ek olarak yeşil kil maskesi de cilde oldukça faydalıdır. Cildinizi derinlemesine temizler ve gözenekleri tam anlamıyla sıkıştırır. Bu maske güzellik merkezlerinde çok yoğun bir şekilde uygulanmaktadır. Eğer bu maskeyi evde hazırlamak istiyorsanız kozmetik mağazalarından yeşil kil satın alın. Maskeyi hazırlayarak cildinize haftada 1 kez olmak üzere rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Yine cildinizi çok daha hızlı bir şekilde sıkılaştırarak yaşlanmanın etkilerini azaltmak için bal, limon ve yumurta kullanabilirsiniz. Yumurta ile balı karıştırın ve arkasından içerisine limon damlatın. Bu maskeyi 2 haftada 1 olarak yüzünüze uygularsanız hem cildinizdeki bakteriler ölür hem de sıkı bir cilde sahip olursunuz.

Yağlı Ciltlerden Kurtulmanın Püf Noktaları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay