Yağ Yakan Besinler İle Sağlıklı Diyet Listeleri Oluşturun Artık Aç Kalmayın

İlk önce şunu belirtelim yediğimiz hiç besin tek başına yağ yakan besinler olarak nitelendiremeyiz. Ancak Metabolizmayı hızlandıran bazı besinler vardır bunlar da dolaylı olarak yağ yakan besinler kategorisine girer. Bunlar yüksek kalsiyum yüksek protein ve yüksek posalı besinlerdir.

Kalsiyumlu Yağ Yakan Besinler

Yüksek kalsiyumun yağ yakımına yardımcı olduğu bir çok bilimsel araştırmada gösterilmiştir. Peki nasıl yüksek kalsiyum alabiliriz ? Tabi ki kalsiyumun en yoğun şekilde bulunduğu besin süt, günde 3 4 bardak süt içersek sütün yağ yakıcı daha doğrusu metabolizma hızlandırıcı etkisini görebiliriz. Ayrıca süt ihtiva ettiğini protein değerleri sayesinde sizleri tok tutacaktır. Özellikle günde 1 kase yoğurt, yağların yakımını hızlandırmaktan ziyade bel bölgesinde ki yağ oluşumunu engellediği araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

Protein Tüketimi İle Yağ Yakımı Hızlandırma

Bir diğer yağ yakan besinler ise yüksek protein içeren et, tavuk ve balık gibi besinlerdir. Proteinlerin yakılması diğer karbonhidrat ve yağlara göre daha zor olduğu için vücudumuz daha fazla enerji sarf edecektir. Proteinin besleyici faktörü de diğer minerallere göre yüksek olduğu için bizleri daha uzun süre tok tutacaktır. Ancak bayanlar istisna olmadığı sürece kaslı bir vücuda sahip olmak istemezler uzun süre yüksek protein kullanırsanız vücudunuzda kaslanmalar başlayacaktır bu yüzden günde 100-150 gr et,balık veya tavuk makuldür.

Yüksek posalı yağ yakan besinler ise özellikle kuru bakliyatlar ve tam tahıllı ürünlerdir. Bu besinlerin sindirimleri uzun sürer ve ekstra tokluk hissi verirler.Benim deneyimlerim doğrultusun da karabiber, pul biber ve zencefil özellikle yağ yakan besinler arasında en önemlileridir. Zencefili pul biber ile birlikte bir kase yoğurt ile karıştırarak her gün öğle ve akşam yemeğinden 1 saat önce yani aç karnınıza tüketin göbek bölgesinde kayda değer yağ azalmalarına şahit olacaksınız. Son olarak unutmamak gerekli ki yüksek yağlı besinler tüketmez ve sağlıklı bir şekilde sebze ve protein ağırlıklı öğünler oluşturursak, yağ yakan besinler tüketmemize hiç gerek kalmaz 🙂 Sağlık dolu iyi günleriniz olsun.

Maydanoz Kürü İle Zayıflayanlar, Faydaları, Kaç Kilo Verdirir ?

Sağlıklı Bir Diyet İçin En Önemli 13 Püf Nokta

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorumlar
  1. […] Yağ yakan besinler arasında bulunur kilo vermede yardımcı olur. […]

  2. […] çayı zayıflatır mı sorusunun cevabı evet. Ancak maça çayı zayıflama için disiplinli bir yağ yakıcı diyet ile bu çayın tüketimi desteklenmelidir. Özellikle sabah aç karnına 1 fincan ve gece yatmadan […]

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay