Tırnakları Beyazlatmak İçin Neler Yapılabilir?

Kadınların güzellikleri konusunda en çok sorun ettikleri konuların başında sararan tırnaklar geliyor. Tırnak sararmasının birçok sebebi vardır. Koyu renk oje kullanımı, sigara kullanımı, ellerin temizlik anında çok fazla kimyasala maruz kalması gibi sebepler tırnak sararmasına neden olarak gösterilebilir. Peki, sararan tırnakları beyazlatmak için neler yapmamız gerekiyor gelin hep beraber bir göz atalım.

Tırnak Beyazlatmak İçin Evde Uygulayabileceğiniz En Etkili ve Kolay Yöntemler,

Limon Suyu ve Karbonat Karışımı

Bir paket aşağı yukarı iki üç çay kaşığı karbonatı yarım limonun suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Hazırlamış olduğunuz bu karışım ile tırnaklarınızı yumuşak bir diş fırçası yardımıyla fırçalarsanız tırnakları beyazlatmak konusunda size yardımcı olacaktır. Bu işlemi birkaç gün arayla sararmalar geçene kadar uygulayabilirsiniz.

Beyazlatıcı Etkili Diş Macunları

Yumuşak kıllı bir diş fırçası ile beyazlatıcı diş macununu düzenli olarak tırnaklarınıza uyguladığınızda, zaman içerisinde sararmaların geçtiğini ve tırnaklarınızın beyazlamaya başladığını göreceksiniz.

Karbonat ve Oksijenli Su Karışımı

Karbonatın beyazlatıcı etkisini bilmeyeniniz yoktur herhalde, bu yüzden tırnak beyazlatma konusunda karışımların içinde sıkça karşımıza çıkacaktır. Oksijenli su ve karbonatı kullanabileceğimiz miktarda bir macun elde edene kadar karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı yine yumuşak bir fırça ile tırnaklarınıza uygulayın 3-4 dakika bekledikten sonra ellerinizi güzelce duralayın.

Elma Sirkesi

İçerisindeki malik ve asetik asit sayesinde hem tırnaklarınızda ki sararmalara iyi gelecek hem de düzenli kullanımda tırnaklarda ki mantar oluşumunun önüne geçecektir. Yarım bardak elma sirkesi ile seyreltmek için ¼ bardak ılık suyu karıştırın ve 20-25 dakika boyunca tırnaklarınızı bu karışımda bekletin. Mantar enfeksiyonu için kullanılacaksa birkaç haftada bir işlemi tekrarlamanız gerekecektir.

Bu işlemleri uygularken oje kullanımına bir süre ara vermenizde fayda olacaktır. Tırnaklarınızın da hava almaya ihtiyacı olduğunu asla unutmayın ayrıca koyu renk oje kullanmadan önce ilk olarak tırnaklarınıza oje bazı uygulamanız rengin tırnaklarınıza nüfuz etmesinin önüne geçecektir aklınızda bulunsun.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay