Ten Renginize Göre Saç Renginiz Ne Olmalıdır ?

Ten Renginize Göre Saç Renginiz Ne Olmalıdır , sizler için tüm tenlere göre saç renginin nasıl olması gerektiğini bu yazımızda kaleme aldık.

Ten Renginize Göre Saç Renginiz Ne Olmalıdır, beyaz tene hangi saç uyar

Beyaz Ten Rengine Göre Saç Renkleri

Genel olarak beyaz tenlilere hemen hemen her saç renginin yakıştığı düşünülür. Fakat en çok yakışanları konuşmak gerekirse işte o zaman renk konusunda açık ara birinci gelen sarı renk olacaktır. Beyaz tenlilere en çok yakışan ve abartı durmayan sarı ve gri karışımı olan saç renkleri yakışacaktır. Bu platine yakın saç rengini pek çok kişi yaptırmak ister fakat ne yazık ki ten renginiz esmer ve buğday kategorisindeyse size yakışmayacaktır. Renk tercihi yaparken bunu mutlaka dikkate almalısınız. Teni koyu olan birisi açık renklerde saçını boyattığı zaman ten rengine tam zıt olacağı için güzel ve estetik bir görünüm sağlayamaz. Kısaca beyaz ten rengine sahip olanların en çok tercih ettiği renk platin rengidir.

Buğday Ten Rengine Göre Saç Renkleri

Buğday tenli olmak hemen hemen beyaz tenli olmak gibidir. Bu ten rengi grubuna çoğu renk yakışabilir. Fakat buğday tenli olan birine en çok yakışacak olan renk mutlaka ama mutlaka kahve tonları olacaktır. Bunun yanında diğer bir seçenek nedir diye soracak olursanız, mutlaka bal rengini denemelisiniz. Hemen hemen beyaz tene yakışan her rengin birkaç ton koyusunu buğday tenliler rahatlıklar tercih edebilir. Buğday tenlilerin saç renkleri her zaman olduğundan baha güzel görünmektedir. Çünkü ten renkleri ne çok açık ne de çok koyudur. Bu ortada duran renk tonajından ötürü saçlar her zaman bir adım öne çıkmaktadır.

Esmer Ten Rengine Göre Saç Renkleri

Esmer ten rengi buğday ten rengine göre daha koyu ve kapalı dediğimiz türdedir. Bu yüzden saç rengi olarak karamel renklerini tercih edebilirsiniz. Ne yazık ki diğer ten renkline sahip olanların yaptırdıkları Açık renkler, platin, pastel renkleri esmer ten rengine hiçbir zaman yakışmayacaktır. Çünkü esmer ten, buğday ten rengi gibi beyaza kaçmayan bir ten rengidir ve bir alt renge uyan renkleri tercih edemezsiniz. Karamel rengi sevmiyorsanız açık kestane renk tonlarını deneyebilirsiniz. Eğer sarı renkten vazgeçemiyor ve mutlaka kullanmak istiyorsanız oldukça koyu kirli sarı rengini kullanmanız tavsiye edilir. En son tercih olarak ise bal köpüğü rengi belki de sizin için ideal bir renk olabilir. Esmer tende normal saç renklerini göstermek oldukça zordur. Ten renginiz koyu olduğundan ötürü saçlarınız bir adım öne çıkmayacaktır. Ufak detaylar ve karamel renklerinde hareketler katarak saçlarınızı daha canlı ve göz alıcı bir konuma getirebilirsiniz.

Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir ?

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay