Son Zamanların Yeni Gözdesi: Ten Rengi Ruj Trendi

Daha çok sosyal medyada sıkça gördüğümüz pek çok resim genellikle makyaj ve makyaj malzemeleri ile ilgilidir. Artık makyaj sadece özel günler için yapılmaktan çok günlük hayatımızın en önemli unsurlarından biri haline geldi. Birçok sosyal medya kanalında, YouTube videolarında bolca gördüğümüz gibi makyaj ürünleri de oldukça fazla çeşitlenmeye başlamıştır. Makyaj, daha günlük bir hal almaya başlayınca kadınlar da daha doğal görünümler elde edebilmek için uğraşmaya başlamış oldu. Bu bahsettiğimiz doğal görünümü verebilecek en etkili makyaj malzemelerinden birisi de nude rujlardır. Bu rujların sadece tek bir tonda olmaması, her ayrı ten rengi ruj için farklı seçeneklerinin bulunması ve hatta her bir markanın renk skalasının farklı farklı olması sayesinde önümüze çok çeşitli seçenekler mevcut. Önemli olan ten rengi rujları kullanabilmek için ten renginizi ve onun alt renklerini iyi bilmeniz gerekmektedir.

 

Hangi Marka Ruju Seçmeliyim?

Makyaj markaları da tıpkı ürünler gibi gün geçtikçe çoğalmaktadır. Her markanın kendisine ait patentli özel bir renk skalası var. Asıl önemli olan, markanın kendisinden ziyade ten renginize en çok yakışacak olan ruju seçmek ve yaptığınız makyajınızla bütünleşmesini sağlamaktır. Tabi ki bu seçim sırasında vücudunuza alerjik etkide bulunmayacak doğal içerikli markaları araştırmanız da tabii ki sizin yararınıza olacaktır. Bunun için markanın mağazasındaki görevlilerden detaylı bilgi alınabilir. Bu saydıklarımızın dışında bütçenize en uygun olanı almaya özen gösterin. Ten rengi rujların fiyat ortalaması hemen hemen pek çok markada aynıdır.

Mat Nude Ruj Mu, Parlak Ten Rengi Ruj Mu, Dolgunlaştırıcı Ten Rengi Ruj Mu?

Bu seçenekler tamamen sizin zevkine göre şekillenir. Kalite olarak hiçbir zaman biri diğerinden ayrılmaz. Eğer ki mat görünüm daha çok hoşunuza gidiyorsa mat olanı tercih edebilirsiniz. Parlak bir görünüm seviyorsanız parlak, eğer ki dudaklarınız ince ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız dolgunlaştırıcı özelliği olan ten rengi rujları tercih edebilirsiniz. Bu konuda bir zorunluluk bulunmuyor. Tek dikkat etmeniz gereken ten renginize uygun olup olmadığıdır.

Nude (ten rengi) ruj trendinin yaygınlaşmasındaki temel ana fikir daha doğal görünümlü bir makyaj elde edebilme istediğidir. Bu rujları çok hafif bir makyaj ile kullanılmak zorunda değilsiniz. Eğer ki gideceğiniz yere ve kendinize uygun buluyorsanız yoğun bir göz makyajı ile de ten rengi rujları rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu, tarzda bir makyaj yaptığınız zaman tüm dikkati gözlerinize çekecektir. Ayrıca sadece bir rimel sürerek yaptığınız göz makyajı ile de ten rengi rujlar uygulanabilir. Bu uygulama da size herhangi bir aşırılık vermeyecektir.

Makyaj Malzemelerinin Temizliği Nasıl Yapılmalıdır ?

Evde Ruj Nasıl Yapılır ? – Evde Kendi Rujunuzu Kendiniz Yapabilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay