Sarımsak Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır ?

Sarımsak yağı saç derisini besleyen ve kepeği önleyen en etkili bakım yağlarından biridir. Ancak sarımsak yağını saçımıza uygulamadan önce sabit bir yağ ile bu yağı seyretmemiz gerekir. Peki bu sabit yağlar hangiler dediğini duyar gibiyim 🙂 Susam yağı veya zeytin yağını sarımsak yağı ile karıştırabiliriz. Bir tüp sarımsak yağının içerisine 2-3 damla susam yağı veya zeytin yağı damlatarak hafta 3 defa saç diplerinize masaj yaparak yedirebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda saç derimizde ki kan dolaşımını hızlandıracağı için saçımızın kuvvet kazanmasını da sağlayacaktır. Seyreltilmiş sarımsak yağı saç üzerinde yarım saat kadar bekledikten sonra saçınızı günlük bir şampuan ile yıkayabilirsiniz. Burada çok dikkat etmeniz gereken nokta sarımsak yağını uygularken saçınızın kesinlikte temiz olması gerekmekte. Yani saçınıza bu yağı sürmeden önce yine saçınızı yıkamanız gerekmektedir.

Sarımsak Yağı Saç İçin Faydaları

  • Saç dökülmesini zamanla azaltarak uzun vade de tamamen saç dökülmesini durdurduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır. Saç dökülmesi hakkında sorunlar yaşıyorsanız Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.
  • Sarımsak yağı saç derisi içerisinde oluşan mantarları azalttığı gözlemlenmiştir.
  • Günlük hayatın koşturmasında saçınızın yıpranması sürekli sönük ve cansız kalmasından şikayet ediyorsanız sarımsak yağını kullanarak daha canlı saçlara kavuşabilirsiniz.
  • Yeni çıkan saçların gelişiminde etkilidir. Kökten uça daha sağlam bir saç oluşumunu gerçekleştirir.
  • En önemlisi sarımsak yağı saç kepeğini yok eder.
  • Saçların hızlı uzamasında faydalı olduğu görülmüştür.
  • Saç kıran hastalığına karşı olarak kullanılabildiği gibi sizleri saç kıran hastalığa karşı korur. Hafta da 3 kere bahsettiğimiz şekil de uygularsanız saç kıran olma olasılığınız minimum olacaktır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay