Salyangoz Kremi Hakkında Merak Ettiğiniz Her şey

Dünyamızda birbirinden farklı türden sayısız canlı bulunmakta. Türler yaradılışı itibariyle eko sitem içinde birbirlerine farkında olmadan da olsa oldukça iyi yararları bulunmaktadır. Bilim insanları birçok türün insan sağlığına olumlu faydalarını araştırmakta ve bu türleri insan yararına kullanmanın yollarını aramaktadırlar. Faydalı kabul edilen türler içerisinde insan için yararlı olan salyangoz en baş sıralarda bulunmaktadır. Salyangoz genel olarak sümüklü böcek familyasında yer alan ve herkesin kendi bahçesinde bir şekilde rastladığı bir türdür. Peki salyangozun insan için faydaları nelerdir gelin bu sorunun cevabına bakalım. Son zamanlarda sıkça gördüğünüz salyangoz kreminin faydalarını sizler için derledik.

Salyangoz Kremi Faydaları ?

Salyangoz kreminin tanımını kısaca anlatacak olursak, insan cildini yeniden yenilemek ve taze görünümünü korumak için bazı formüller ile elde edilen özel bir kremdir. Salyangoz içerdiği kalsiyum, protein ve vitaminler sayesinde kendisini yenilemek için birtakım salgılar üretir. Üretilen bu salgı kendisi için olduğu kadar bizim içinde oldukça yararlıdır. Salyangoz kremi, faydaları bakımında içinde pek çok özellikleri bulunmaktadır.

Bizim için merak edilen faydaları maddeler halinde tek tek sıralayacak olursak;

 • İnsan cildini yeniler ve cildin daima genç kalmasına olanak sağlar.
 • Doğumdan sonra vücuttaki oluşan çatlakları sıkılaştırır.
 • Yüzde oluşan sivilce, akne gibi izlerin yok olmasında yardımcı olur.
 • Yüzde bulunan ölü hücrelerin arınmasını sağlar.
 • Cildin parlak ve ışıltılı görünmesine yardımcı olur.
 • Yüzdeki ördek ayağı adı verilen kırışıklıkları yok eden formül içerir.
 • Bazı yaraları da iyileştirdiği gözlemlenmiştir.

Salyangoz Kremi Nasıl Kullanılır?

Genel kullanımı yatmadan önce kremi uygulanacak olan cilt, saf su ile yıkanarak temizlenir. Parmak uçlarına gelecek kadar krem alınır ve yuvarlak hareketlerle masaj yoluyla cilde yedirilerek uygulanır. Sabah uyandıktan sonra ise akşam krem sürülen cilt tekrar temizlenmelidir. Kremi temizlemeyi unutmamalı ve mutlaka temiz cilde uygulamalısınız. Kremi kullanmak için en uygun zaman, akşam yatmadan önce ve duştan hemen sonrasıdır. Umarım salyangoz kremi nasıl kullanılır sorunuza cevap olabilmişizdir.

Salyangoz Kreminin İçinde Ne var?

Salyangoz kreminin içindeki formül, cildin daha sıkılaşması ve kan hücrelerin oluşumuna katkı sağlayan kollajen, cildin yenilemesini sağlayan yararlı vitaminler, ölü hücrelerden arındıran ve cilt kırışıklığını yok eden glikolik asit, elastin ve allantoin bileşenleri bulunmaktadır.

En İyi Salyangoz Kremi Markası Araştırmamız

Salyangoz kremi kullananlar tarafından yapılan öneriler veya eleştirileri derleyerek sizlere en çok tercih edilen veya şikayet edilen markaların özelliklerini sıralayacağız. Sizlerde eğer yorumlarınızı iletmek veya tecrübelerinizi paylaşmak isterseniz sitemizin en alt kısmında bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

 • Gülhane; Düzenli kullanılması sonucunda içerisinde kısmen daha yoğun bulunan allantoin maddesi sayesinde hem pamuksu bir yapı oluşturur hemde kızarıkların giderilmesinde yardımcı olur. Fiyatı ise internette, aktarlar da veya güzellik malzemesi satan mekanlarda 30 ile 35 TL arasında değişmekte. Bazı cilt tiplerine kötü etkileri olmakla birlikte kısa süreli kullanılıp bırakıldığında cildi daha kötü bir hale getirme olasılığı da var.
 • İlvina; Sivilce izlerini yok ettiği bir çok kullanan tarafından teyit edilmiştir. Ancak yağlı bir yapıya sahip olduğu için, yağlı cilt tiplerinde tekrardan sivilce görünmesine neden oluyor. Kuru cilt tipinde ki tenler için daha uygun bir krem. Sivilcelere neden olma riski olduğundan bir çok yerde ilvina salyangoz kremi almayın tarzında yorumlara rastlayabilirsiniz. 35 ile 40 TL arasında satılmakta.
 • Softem; 100ml büyüklüğünde ki kutusu 60 TL gibi bir rakama satılıyor, devamlılığının olması gereken bir krem için uygun bir boyut. Tüm cilt tipine uygun bir içeriğe sahip sürekli kullanımda cildin yenilenmesine ve canlanmasına yardımcı oluğu görülüyor.
 • Mumuso; Diğer kremlerin aksine nemlendirici özelliği sayesinde bir adım önde oluyor. Bir diğer avantajı ise kokusunun diğer kremlere göre kısmen iyi olması ve insanı rahatsız etmemesi. Ürün ayrıca fiyatı ile de diğer kremlerden 1 adım önce 300ml boyutunda ki bir kapta 25 TL gibi bir fiyatı satılmakta.

Önerilen Diğer Markalar

 • Arzen
 • Rosella
 • Mecitefendi
 • Dermoday
 • Clean Rose
 • Themra
 • Queen Elizabeth
 • Herbal

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay