Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

 Sağlıklı Zayıflamanın Altın Kuralları

Şişman insanların korkulu rüyası olan diyet aslıda göründüğü kadar zor değildir. Sağlıklı zayıflama yöntemleri kullanılırsa tabi. Pek çok insan bir sürü diyet listesi biliyor bunları uyguluyor veya farklı kilo vermenin yolları arıyor fakat bir sonuç elde edemiyor. Bunun sebebi ise sadece yemek yemeyerek ya da daha az yiyerek zayıflamanın mümkün olduğunu sanmaları diyet tek başına her zaman etkili olmaya bilir bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi sağdan soldan öğrendiğiniz, etkili olacağını sandığınız, kulaktan duyma zayıflama yöntemleri ve  diyet listelerini yapmanızdır. O yüzden ilk yapmanız gereken şey uzman bir diyetisyene başvurmak olmalı vücudunuzun ölçümleri yapılıp kas ve yağ oranınızın ne kadar olduğunu hesaplanır sizin için en ideal olan program hazırlanır. Artık daha etkili bir diyet programına ulaşmış vaziyettesiniz tek yapmanız diyete uymak peki hala kilo vermede güçlük mü geçiyorsunuz o zaman ikinci aşamaya geçmenizin vakti gelmiş sayılır.

Bu yazımızda sizlere ülkemizin önde gelen hocalarının en çok işe yarayan denenmiş ve olumlu sonuç almış zayıflama yöntemleri hakkında detaylı bilgileri kaleme aldık. Ayrı bu makale sonunda kendi diyet listenizi oluşturacaksınız o yüzden Sağlıklı bir diyet için 13 püf nokta adlı makalemizi okuyarak bu konu hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

 Zayıflamada Diyet Yeterli Olmuyor mu?

Birden fazla diyet listesi denediniz fakat hala kilo veremediniz ya da kilo vermekte güçlük çekiyorsunuz o zaman metabolizmanızı hızlandırmanızın ve düzenli spor yapmanızın vakti gelmiş demektir. Bunun için metabolizma hızlandırıcı yiyecekleri ve içecekleri bol bol tüketmelisiniz örneğin (Greyfurt, Kırmızı et, Ispanak, Barbunya, Tarçın, Yeşil çay ) gibi besinler metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizde önemli rol oynayacaktır. Sağlıklı zayıflama yöntemleri arasından bir tanesi de aslında spor yapmaktır, spor hem bedeninizi hem de zihninizi boşaltıp rahatlamanıza aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Sporun bir diğer faydası ise metabolizmanızı hızlandırmasıdır böylelikle daha kolay, verimli ve eğlenceli kilo verebilirsiniz. Ortalama olarak 1 saat yürüyüş yaparsanız 384 ila 512 kalori verebilirsiniz bunun üstüne yaptığınız diyetle birlikte bu kalori miktarındaki azalma artacaktır dolayısıyla 1 ayda gözle görülür bir yol kat edeceksiniz ve hedeflediğiniz sağlıklı bir bedene ya da hayal ettiğiniz form da bir vücuda sahip olabileceksiniz.

Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Tatillerden sonra alınan hızlı kilolar daha sonrasında yaklaşan davetler ve geceler kapıya dayandığında hızlı zayıflama yöntemleri devreye girer. Bu metine başlamadan hemen önce şunu belirtmek lazım ki kendinizi olabildiğince aç bırakarak daha hızlı kilo vermeyi bekliyorsanız çok büyüt bir hata yapıyorsunuz demektir. Uzun süreli aç kalmanın sonunda şeker seviyenizin düşmesiyle, bedeniniz mahrumiyet moduna sokar akabinde yağ yakımı ve metabolizma hızı yavaşladığı için aksine yağ depolanır kas yakımı  başlar. Bu durum ciddi sağlık sorunlarına ve güçsüz düşmenize neden olduğu gibi verdiğinizi sandığınız kilonun %25 daha fazlasını geri alarak eski halinizden daha kilolu bir hale gelebilirsiniz.

Hızlı zayıflama yolları arıyorsanız, protein ağırlıklı ve egzersiz bazlı olmalıdır. Hızlı diyetler, şok diyetler ile karıştırılmamalıdır. Hızlı diyetler 2 hafta kadar sürdürülebilir, hızlı zayıflama yöntemlerinde haftada 3 – 4 defa 1 saat spor yaparak hızlı bir diyet listesi hazırlamalısınız. Bu listede her zaman günah keçisi olan karbonhidratlar tamamen çıkartılmamalı az miktarda karbonhidratlar diyetimizde yer almalıdır. Kardiyo ve spor bazlı olduğu için vücut ihtiyaç duyduğu besleyici karbonhidratlardan uzak tutulmamalıdır. Bu karbonhidratları sabah kahvaltısında almanız sizler için daha yararlı olacaktır. Hızlı diyet listelerinde genellikle akşam yemekleri yemezler, bu yüzden sabah kalktığınız da haddinden fazla düşük bir kan şekeri değeriyle uyanacağınız için yediğiniz her şey yağ olarak depolanacaktır. Bu durumda metabolizma hızı düşecektir, geceleri yatmadan önce şekeri doğru bir şekilde dengelemek için yoğurt ve süt gibi proteinler tüketmelisiniz.

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Gün içerisinde tükettiğimiz çayların yanında yağ yaktırıcı ve zayıflamaya yönelik içeceğiniz bitki çayları ve yağ yakımı kilo vermenin önemli adımlarından biridir. Şeker kullanılmadığı için size yararlı olacak ve metabolizmanızı hızlandıracak birçok bitkisel zayıflama yöntemleri mevcut.

Elma Çayı ile kilo vermenin yolları

2 adet elma yıkayın ve kabuklarıyla birlikte küçük parçalar halinde kesin. İki bardak suyun içerisinde 10 dakika boyunca kaynatın. Elmalar tamamen kaynadıktan sonra içerisine tarçın ekleyin. Tarçın kabuk halindeyse 2 tane yeterli olacaktır ama zevkinize göre 3 de yapabilirsiniz. Tarçın ile 5-6 dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alın. Bir bardağın içerisine koyun ve 5 dakika kadar soğumasını bekleyin. En etkili zayıflama yöntemleri arasında bulunan bu bitkisel çayı her gün tüketebilirsiniz.

Tarçın Çayı ile kilo vermenin yolları

Tarçının elmaya çok yakıştığı tartışılmaz bir gerçek. Fakat tek başına yapılan tarçın çayları, termojenik etkiye sahip olduğundan kişinin harcadığı enerjiyi arttırır ve bu sayede daha fazla kalori yaktırır. Çay için,1 adet çubuk tarçını bir kaç parçaya bölün, üzerine yarım litre kaynamış su ekleyin ve en az 10 dakika demlenmesini bekleyin. Eliniz de çubuk tarçın yoksa toz tarçın ile de yapabilirsiniz. 1 çay kaşığı toz tarçının üzerine kaynamış su ekleyin ve karıştırın. 5-6 dakika demlendikten sonra çayı tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay ile Kilo Vermenin Yolları

Yağ yakımını hızlandıran bitkilerin başında yeşil çay gelir. Limonla tüketebileceğiniz yeşil çay, bağırsakların çalışmasını hızlandırır ve metabolizmayı düzenler. Bu nokta da poşet çay yerine direkt olarak bitkiyi haşlamak çok daha etkili sonuçlar verecektir. Bir bardak çay için, bir çay kaşığı kurutulmuş yeşil çay kullanabilirsiniz. Kurutulmuş yeşil çayı çaydanlığın içerisine attıktan sonra sıcak su ekleyin ve en az 4 dakika demlenmesini bekleyin. Demlenme aşamasında içerisine limon dilimleri atabilirsiniz. Çayları şekersiz tüketmeye özen gösterin.

Bunlara ek olarak zayıflama yöntemleri arasında bulunan Japon Diyeti Uygulayabilirsiniz.

Kadınlar İçin Evde Zayıflama Yöntemleri

Çalışan veya çalışmayan tüm bayanlarımızın ortak sorunu düzensiz beslenme sonucunda yağlanmaya bağlı olarak alınan kilolar. Yazımızın başından sonuna kadar bir çok kilo verme yöntemleri anlattıysak da yine kadınlar için evde zayıflama yöntemleri neler ? Evde kilo vermek için neler yapabilirim gibi bir çok soru bizlere ulaşıyor. Evet, şunu kabul etmeliyiz ki bayanlar erkeklerden daha çabuk yağlanmaya müsait bir anatomiye sahip. Bayanlarda alınan kilonun çoğu yağ olarak saklanır, burada doğru bir diyet için su veya kastan değil yağdan verdiğimiz kilolar bizim için mühim duruma geliyor. Evde zayıflama yöntemleri kadınlar için bu anlatılanlardan ibarettir aslında nasıl yani ? Şöyle ki; yağdan uzak duracaksınız ve kardiyo + ağırlık çalışmanız gerekiyor.

Kardiyo için illaki bisiklet, kürek veya koşu bandına gerek yok, ip atlayabilirsiniz veya tempolu bir koşu yapabilirsiniz. Kardiyonun sonunda mekik, şınav veya bacak kaldırma gibi vücudunuzu kullanarak ağırlık çalışabilirsiniz. Yazının başında bayanların erkeklerden daha çabuk yağ depolamaya müsait olduğunu söylemiştik, burada dezavantaj avantaja dönüyor. Bayanlar ağırlık kaldırdığında kas yapmaktan çok yağ yakımı meydana gelir bu yüzden kaslanmaktan korkmadan evde kendi vücudunuzu kullanacağınız egzersizleri yapabilirsiniz. Şimdi kendinize kararlı ve uygulanabilir bir program hazırlayın ve kilo vermeye hemen başlayın.

Zayıflamanın Doğal Yolları

Kilo sorunu olan bir çok insan hayatının belli dönemlerinde anı kilo vermek için doğal olmayan yöntemlere başvurmuştur. Bunların cezasını daha sonrasında verdiği kilolardan fazlasını alarak ödemiştir. Kalıcı şekilde zayıflamanın doğal yolları kullanılarak verilen kilolar ömür boyu geri alınmaz. Çünkü eğer ki doğal yolları kullanmadan verilen kilolar er yada geç tekrardan geri alınıyor. Zayıflamanın hayatının bir parçası olarak benimsemiş insanlar, sabır ile uzun dönemlerde verilen kilolar doğal olarak kabul edilebilir ve tekrardan geri alınması zordur. Peki bu nasıl olabilir tam olarak ne yapmanız gerekir kısa bir şekilde sizlere açıklayacağız.

Ortalama bir kadın günlük 2500 erkekler ise 3000 kalori civarında kalori ihtiyacı vardır. Bu kalori ihtiyacının 500 ile 750 kalori eksik olarak günü tamamlarsanız, 2 haftalık süreçte 1 kilo vermiş olacaksınız. Bu diyet listelerini makalemizin devamında bulabilir kendinizin uygulayacağı bir liste oluşturabilirsiniz. Normal hayat düzeninde çok fazla kısıtlamaya gidilmeyecek olan bu listeleri uzunca bir süre devam ettirebilirsiniz. Günlük kalori ihtiyacının 1000 ile 15000 arasında eksik almanıza sebep olan listeler sürülmesi zor olduğu için kısa sürede diyete başlayanlar tarafından bırakılıyor. Ancak zayıflamanın doğal yolları, diyeti uzunca bir süreye yaymaktan geçiyor.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Türk kadınları genellikle armut tipi vücut şekline sahip oldukları için, beller ince kalsa da basen ve kalça bölgelerinden kilo alımını engelleyemiyorlar. Tam da bu noktada herkesin sorduğu bir soru, en etkili bölgesel zayıflama yöntemleri hangileri ? Basen, kalça veya göbek bölgelerinden kilo vermek için nasıl bir yol izleyeceğimizi kısa anlatacağız. Kilo verme ile bölgesel zayıflamayı aslında bir birinden ayıran bir kaç temel nokta var. Eğer aldığınız kilolar vücuda belli bölgelere toplanmış, elma veya armut tipi bir vücut görünümüne sahipseniz genel olarak kilo vermek sizi bu durumdan kurtarmayacaktır. Bu yüzden bölgesel zayıflama için genel bir diyet söz konusu olamaz, bölgesel zayıflama konusunda kilit nokta egzersiz ve spordur.

Bölgesel Zayıflama Göbek Eritmek İçin Egzersizler

göbek eritmek için diyet hiç bir zaman tek başına yeterli olmamıştır bu bölgede genetik olarak Türk insanında yağlanma sürekli olarak devam ediyor. 2 günde göbek eritme gibi bir hayalı herkes kurar ancak bu durum öyle kolay değil. Uzun zamanlar yüksek motivasyonla, uzun süreler devam eden egzersizler  kanıtlanmış göbek eritme yöntemlerindendir. Göbek eritmek için bitkisel çözüm arayanlar için şunu tavsiye edebiliriz; genel olarak lif ağırlıklı beslenebilirsiniz ve günlük yağ kullanım oranınızı çok düşük miktarlara çekmeniz gerekir. Göbek eritme hareketleri evde kolaylıkla yapılabilir bu karın bölgesi zayıflama hareketlerini sizlere aşağıdaki videoda toparladık. Bu hareketleri düzenli bir planlamayla uygularsanız göbek nasıl eritilir derdiniz ortadan kalacaktır.

Bölgesel Zayıflama Basen Eritme Yöntemleri

Basen eritme diyeti yapanlar gün geçtikçe artıyor artık öyle bir hal aldı ki neredeyse tüm hanımların sorunu bu olmuş durumda. Özellikle pantolon seçmede veya giymede büyük sorunlar yaşayan geniş basenli bayanlar giyimde de sorunlar yaşıyor. Bu sorunları çözmek için bir çok yöntem mevcut basen eritme çayı bunlardan biri. Basen ve bacak eritme işlemi aslında çaylarla veya diyetlerden ziyade hareketler, egzersizler ve spor ile mümkün olabilmekte. Basen eritme dansı ile günde 6 dakikada basen eritme mümkün olabiliyor bunun için sizlere bu paragrafın sonunda bir video paylaşacağız bu videoda bu dansın içeriği bulabileceksiniz. Basen ve kalça eritme kürleri için yazımız içerisinde bulunan bir çok zayıflama küründen bazılarını seçebilirsiniz bunun için yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ederim. Basen eritme diyetleri ve basen eritmek için ne yemeliyiz gibi bir çok sorunuzun cevabını yine yazımızın içerisinde ki bir çok kür içeriğinde bulabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Zayıflama Yöntemleri 

Hocamız kilo vermenin yolları hakkında bilgisi herkesin taktiri şu an İbrahim hocanın programlarından ve kitaplarından derlenen 4 adet kürü sizlerle paylaşıyoruz.

Lahana ile Zayıflama Kürü

Beş adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan kaynamakta olan 750 miligram suyun içine atınız ve hafif ateşte kapalı bir şekilde 7 dakika haşlayınız. İçilebilecek kıvama geldikten sonra lahanaları süzgeçten geçiriniz. Yaptığınız kürü 5 günde 1 kere içtikten sonra beşinci günün sonunda 3 gün ara verilecektir ve toplamda 15 gün bu kürü kullanabilirsiniz.

Yağ Yakıcı Çay ile Zayıflama Kürü

Bu kürü kullanan kişiler diyet olarak kullanmaktadır. Yağlarınızın gitmesinde başarılı ve sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında yer alır. Geceleri yatmadan önce tüketmeniz tavsiye edilir.

Malzemeler; 4 kaşık yeşil çay, 4 kaşık mate yaprağı, 2 kaşık ısırgan yaprağı

Yağ Yakıcı Çayımızın Hazırlanışı

Tüm malzemelerimizi 1 litre kaynamış olan suyumuzun içine dökelim. 10 dakika kadar çayımızın demlenmesini bekleyelim. Çayımız demlendikten sonra afiyetle zayıflatıcı çayımızı içebiliriz. Yaptığınız zayıflatıcı çayı günde 3 veya 4 bardak içilmesinde bir sakınca yoktur.

Yoğurt ile Zayıflama Kürü

Malzemeler,1 çay kaşığı pul biber, Yarım adet limon suyu, 3 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt

Yoğurt Kürünün Hazırlanışı

Kürün yapımı için gerekli olan malzemeleri uygun büyüklükte olan bir kase içine atıp iyice karıştırın. İyice karıştırıp sonra tüketebilirsiniz. Yoğurt kürünü göbeğinizi eritmek için kullanabilirsiniz. Bu kürü geceleri yatmadan önce tüketmeniz daha yararlıdır. Kürü tükettikten sonra kesinlikle yanına başka bir gıda ile tüketmeyin. Bu kürü en az 2 hafta uygulamanız gerekmektedir. Bir haftada sadece 2 kez yoğurt kürünü kullanabilirsiniz. Göbek bölgesinden kilo vermenin yolları arasında en etkisi bu yöntemdir.

Soğan ile Zayıflama Kürü

Malzemeler, 2 su bardağı su, 1 adet kuru soğan

Soğan Kürünün Hazırlanışı

Bir kap içinde suyumuzu kaynatalım. Su kaynarken soğanın kabuğunu soyup 4 eşit parçaya bölün. Sonra soğanları kaynayan suyun içine atın ve ağzını kapalı tutun. Hazırladığınız kürü yemeklerden 10 dakika önce tüketmeye çalışın. Afiyet olsun.

Hocalarımızın tavsiye ettiği kış diyeti önemli zayıflama yöntemleri arasında bulunur.

Ahmet Maranki Zayıflama Yöntemleri

Prof. Dr. Ahmet Maranki doğal kürler ve beslenme programları ile insanları sağlıklı diyet yöntemlerine yönlendirmektedir. Aşağıda bu zayıflama yöntemleri hakkında bilgi verilmiştir.

1.Soğan Kürü: 2 soğan, 1/2 lt su, 50 gr sirke

HAZIRLANIŞI: Tencere içerisine yarım litre su, 2 soğan ve 50 gr sirke konulur. Su kaynadıktan sonra ocaktan alınıp süzülerek içilir.

2.Lahana Kürü:500 gr lahana, 1 lt su, 1 adet limon, 1 yemek kaşığı elma sirkesi

HAZIRLANIŞI: Tencere içerisine 1 litre su konularak kaynatılır. Kaynayan suya yaprakları ayıklanan lahanalar konularak 1-2 taşım kaynaması beklenir. Daha sonra ocaktan alınıp süzülür. Soğuyan karışıma yemeklerden önce limon damlatılıp sirke konularak içilir.

3.Yulaf Kürü:20 gr yulaf, 1/2 lt su

HAZIRLANIŞI: Tencere içerisine su ve yulaf konularak 1-2 taşım kaynatılır. Bu karışımdan günde birkaç bardak içilir.

4.Kuru Meyve Kürü:6 kuru incir, 6 kuru kayısı, 6 mürdüm eriği, 1 lt su

HAZIRLANIŞI: 1 litre suyun içerisine konularak birkaç saat bekletilir. Su içinde şişen kuru meyveler bu şekilde tüketilir.

5.Zayıflama Kürü:30 gr ayrık kökü, 30 gr arpa, 30 gr mısır püskülü, 1 lt su

HAZIRLANIŞI: Bütün malzemeler tencereye alınır. Karışım 10-15 dakika kaynatılarak ocaktan alınır. Hazırlanan karışımdan günde 2-3 bardak içilebilir.

6.Zayıflama Kürü 2:1 tatlı kaşığı biberiye, 1 tatlı kaşığı rezene, 2 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı funda yaprağı, 1 tatlı kaşığı kekik, 250 ml su

HAZIRLANIŞI: Cezve içerisine 250 ml su konularak kaynatılır. Kaynayan suya biberiye, rezene, yeşil çay, kekik, funda yaprağı belirtilen miktarda eklenerek 5 dakika kaynatılır. Karışımdan ılık şekilde sabah akşam 1 su bardağı 3 hafta içilir.

Ahmet Maranki hocamızın zayıflama yöntemleri tavsiyeleriyle kaleme aldığımız Altın Yoğurt Kürü makalemizi okumayı unutmayınız.

Canan Karatay Zayıflama Yöntemleri

Kilo sorunu çağımızın en büyük sağlık sorunlarından birisi olarak bilinir. Dengesiz beslenme, yanlış beslenme biçimi, hareketsizlik gibi istemli olarak kilo almaya neden olan durumlar dışında ilaçlar ya da tiroit gibi bazı sağlık sorunlarından dolayı kilo sorunu da yaşanmaktadır. Canan Karatay zayıflama yöntemleri bu noktada kilo sorunu olan kişilere yardımcı olmak maksadıyla geliştirilen ve sunulan yöntemlerdendir. Canan Karatay Kilo verme yolları olarak yazımızın devamında bu yöntemlerin neler olduğundan bahsetmeye ve bun konuda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Canan Karatay Zayıflama Yöntemleri Diğer Kilo Vermenin Yolları ile Farkları

Kilo sorunundan kurtulmak ve fit bir vücuda kavuşmak için pek çok zayıflama yolları bulunmaktadır. Zayıflamak için ve özlediği vücudun hayalini kuran pek çok kişi genelde bilinçsizce kilo verme girişiminde bulunmaktadır. Bu da kişinin aldığı kiloları fazlasıyla almasına neden olabilmektedir. Canan Karatay Zayıflama Yöntemleri Farkı diğer zayıflama yöntemleri ile kıyasla daha etkili olabilmesi olarak düşünülmektedir. Canan Karatay yollarının diğer zayıflama yollarında ayrılan yönü Karatay diyetinde “az ama sık yeme” usulünün ortadan kaldırıldığı yöntemdir.  Buna göre Karatay diyetinin diğer diyetlere göre farklı olan yönü olarak kolesterolün aslında zararlı değil vücut için gerekli olduğu inancıdır. Karatay diyetinde kolesterole neden olan ve pek çok diyet uzmanına göre yasak olan kırmızı et, yumurta, balık, süt, yoğurt gibi besinlerin serbest bırakılmaktadır. Hatta yağların zararlı olduğu düşünülüp bu konuda da yağ tüketimine izin vermeyen diyet programlarının aksine Karatay diyetinde yağ olarak kullanılan sucuklu yumurta, tereyağ gibi yiyecekler de Karatay diyetinde serbesttir.

Uzun Vadede Zayıflama Programı Önerilmektedir

Karatay diyetinde uzun vadede zayıflama programı önerilmektedir. Buna göre uzun vadede Karatay diyeti için önerilen uzun sürede ama sağlıklı bir şekilde kilo vermedir. Uzun sürede Karatay diyetini yaşamın merkezine oturtan kişiler uzun süre içinde kilolarını yavaş yavaş ama kalıcı olarak vereceklerdir hem de kendilerini kasmadan her şeyden yeterli ölçüde yiyerek. Karatay diyetine göre kilo almanın en önemli nedeni hareketsizlik ve karbonhidrat alımıdır. Buna göre karbonhidrat içeren ekmek, hamur işleri, şekerli gıdalar, işlenmiş gıdalar gibi gıdalar Karatay diyetine göre uzak durulması gereken başlıca yiyeceklerdir.

Ayrıca Canan hocamızın daha önce bir çok programda bahsettiği zayıflama yöntemleri arasında olan Domates Suyu Diyeti makalemizi okumayı unutmayınız.

Ender Saraç Zayıflama Yöntemleri

Siz de sağlıklı bir şekilde zayıflamayı, fazla kilolarından şikayet eden kişilerden misiniz? Size kilo vermek ve aynı kiloda kalmak için, yaşam tarzı ve yemek yeme alışkanlıklarınız nasıl değiştirmeniz gerektiği hakkında tüyolar vereceğiz. Kısa sürede ve hızlı kilo vermek için yapılan diyetlerden kaçınmak gerekmektedir. Sağlıklı, bilinçli ve kalıcı zayıflık için, yeme alışkanlıkları değiştirilmeli, yaşam tarzı belirli bir rutine oturtulmalıdır. Düzenli yapılan egzersizler, yürüyüş ve bol su tüketimi ile kilo vermek daha kolay hale gelmektedir. İlk olarak kendine inanmak önemlidir. Kilo verebileceğine kişi inanırsa başarılı olur.

Ender Saraç Zayıflama Yöntemleri ve Kuralları

           Ender Saraç zayıflama yöntemleri sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Diyet yaparken hemen zayıflamak için, aç kalınmamalıdır. Diyet yapacağım diye sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Kilo verme yöntemleri arasında, zayıflama yöntemlerini sıkça duyduğumuz, ünlü Diyetisten Ender Saraç zayıflama yöntemleri uygulanarak, zayıflama yöntemlerini aktiviteyle de birleştirince, kilo vermek daha kolay bir hale gelmektedir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yolları ilk olarak belirli bir program uygulamak ve kurallara uymakla başlamaktadır.

 

İlk kural sabahları erken uyanarak, güne erken saatlerde başlamaktır. 15 ya da 20 dakika egzersiz yaparak, vücut ısınızı yükselterek harekete geçirmiş olursunuz. Güzel bir kahvaltı ile güne başlamalısınız. Ender Saraç zayıflama yöntemleri arasında ikinci kural, akşam yemeği erken yenmeli ve hafif bir yemek tercih edilmelidir. Bir diğer kural ise, öğün atlamamak, aç kalmamaktır. Ana öğünler arasına ara öğünlerde eklenmelidir. Ter atmak, kalori harcamak için aktif spor yapılmalıdır. Alkol, gazlı ve asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. Bol su içilmeli, Türk kahvesi ve yeşil çay tercih edilmelidir. Tatlılardan, şekerli meyvelerden, karbonhidrattan uzak durulmalıdır. Sağlıklı ve düzenli uyku, kilo vermenin yolları arasındadır. Diyet yapmak ve kalıcılık sağlamak için, kurallara uyulmalı ve yaşam tarzı haline getirilmedir.

Kilo Vermeye Yardımcı Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir?

Hem tok tutan hem de sağlıklı zayıflamaya yardımcı olan yiyecekler:

  1. Yumurta, protein bakımından oldukça zengindir ve uzun süre tok tutar.
  2.  Yulaf ezmesi de uzun süre tokluk hissi veren yiyecekler arasındadır.
  3. Baklagiller hem doyurucu hem tokluk veren yiyeceklerdir.
  4. Her acıkma hissinde yeşil elma tüketilebilir. Metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Diyet yaparak, kilo vermenin yolları belirli bir beslenme düzeni ile kalıcı hale getirilebilir.

 

Şok Diyetler İle Zayıflama Yöntemleri

Diyet vücudumuzdaki fazlalıkları vererek fit ve sağlıklı bir şekilde görünmemizi sağlayacaktır. Diyet yapmadan önce mutlaka bir sağlık çevresinden hastane veya sağlık ocaklarından kan tahlilinizi yaptırarak vücudunuzdaki değerlere göre ağırlık vererek bir sistemli program yapmanız gerekmektedir. Bunun aksi durumunda yapmış olduğunuz diyetten hiçbir yarar göremeyeceksiniz. Çünkü bir tarafta vücut yağları yakıyorken bir taraftan da eksik olan mineral vitaminlerden yakacaktır. Bu gibi durumlarda o yüzden dış takviyeler ve multi vitaminler alınmaktadır. Bu gibi durumları doktorunuza ve egzersiz danışmanlarına sorarak daha da detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Şok bir şekilde şok diyetler diye tabir edeceğimiz listemizde ki diye mümkündür. Birincisini ele alarak konuşacak olursak eğer bu kategoride detoks diyeti ön plandadır. Detoks diyetinde vücudumuzdaki birikmiş olan yağ kütlelerinin yakımını ele alacağız. Hızlı kilo vermek isteyenlerin eşsiz tercihi olarak söylemek de mümkündür. Dünyada hemen hemen kullanılan diyetler arasında öncelikli sırada detoks diyeti gelmektedir.

Detoks Diyeti

İçeriklerine bakacak olursak eğer detoks diyeti uzun süreli olmamakla birlikte çok kısa günler içerisinde de vücudumuzu forma kavuşturacak bir diyettir. Beş günlük olan bu diyetimiz ay içerisinde üç kez art arda tekrarlandığında ise gözle görülecek sonuçlar almak mümkündür. Bu işte sabır ve titizlik önemlidir tatlı ve şekerden kaçınılmalı mümkünse eğer hiçbir şekilde şeker kullanılmamalıdır. Şeker vücudun düşmanıdır çok yüksek olan şeker hastalıkları günümüzün en kötü hastalıkları ve çok görünenlerindendir. Kontrol edilemeyen şeker alımı insülin direncini yükselterek vücudun dengesini bozacaktır. Diyette gereksiz besinlerden kaçınılmalı ve düzenli beslenmek gerekir. Tuz kullanımından ve alkol sigaradan kaçınılmalıdır. Günde üç litre civarında su tüketilmelidir bu kişiden kişiye değişmekte olup doktorunuza danışılmalıdır.

Dukan Diyeti

Bir diğer diyetimize gelecek olursak eğer dukan diyetidir dukan diye tabir ettiğimiz şok diyetler listesinde yer alan bu diyetimiz ise kişilerin karbonhidrat alımını kısıtlamayan bir diyettir. Bu diyetin sonucunda gözle görülür sonuçlar alınmaktadır. Daha çok protein sel ürünlerin önü kapatılmamıştır et ve balık tüketiminde bir sınır konulmadığından kişiler bu diyeti uyguladıklarında hiç canları sıkılmayacak ve hem diyet hem bir eğlence haline gelecektir. Günlük proteini yüksek besinler tüketilmelidir bu diyete başlamadan önce doktor kontrolüne gitmelisiniz kalp hastalığı ve kolesterolü olanlar bu diyetten uzak durmalıdırlar.

Bu diyetler arasında Japon diyeti de zayıflama yöntemleri arasında sayabiliriz.

Ayrıca 3 günde 5 kilo verdiren patates yoğurt diyetini deneyebilirsiniz.

Zayıflama Kürleri

Diyet Ve Kürler

Her kadının hayalidir zayıf ve mükemmel bir fiziğe sahip olmak. Bunun için çabalayan milyonlarca kadın ve bu çaba karşısında ihtiyaç ve taleplere karşı cevap vermeye çalışan diyetisyenler her gün yeni yeni zayıflama kürleri ile karşımıza çıkmaktadırlar.

Peki, Nedir Bu Zayıflama Kürleri?

Bazı bitkilerin ve baharatların karışımından oluşan ve metabolizmayı çalıştırıp vücudun fazla enerji harcamadan kalori harcamasını sağlayan içeceklerdir.

Bu baharatlar pul biber, zencefil, karabiber, tarçın, kekik, karanfil ve zerdeçaldır.

Bitkiler ise rezene, funda yaprağı, limon ve maydanoz vs sayabileceğimiz birçok bitki vardır.

Bu baharatlar ve günümüzde çok rahat bulunmaktadır. İstersek aktardan alıp kendimiz demleyebilir ya da marketlerde hazır poşetlenmiş çaylardan alıp beş dakika içinde demleyebiliriz.

Bu zayıflama kürleri ile beraber diyet yaparak istediğimiz kiloya ulaşmamız ve fit bir görünüm elde etmemiz için hiçbir engel bulunmamaktadır. Bu kürler sayesinde bütçemizi de zorlamadan istenilen hedefe ulaşmış oluyoruz.

Zayıflama kürlerinin başında limon ve maydanoz kürü gelmektedir. Bu kür sayesinde sabah aç karnına 15 günlük uygulanır ve vücuttaki ödemi atar, karaciğer yağlanmasından kurtulur ve hızla kilo verebilirsiniz. Bir ay uygulanması gerekmektedir.Yeşil çay ile yapılan zayıflama kürlerinde yağ yakımı hızlandırıyor ve daha çabuk kilo vermenizi sağlıyor.

İştah kapatma özelliğine sahip nane çayını da unutmamak gerekir. Sadece çayı değil kokusu da iştah kapanmasına birebirdir. Bu kürler arasında beyaz çayı da unutmamak lazım. Kendisi güçlü bir antioksidan olduğu için zayıflamaya büyük ölçüde yardımcıdır.

Baharatlar arasında zencefil, zerdeçal, tarçın ve yoğurt dörtlüsü başı çekmektedir. 15 günlük kullanımla bir ay boyunca sabah aç karnına ve gece uyumadan önce yenmesi halinde göbek çevresinde muhteşem yağ yakma potansiyeline sahiptir.

Yoğurt, pul biber ve limon karışımı ile de göbek çevresinde ki yağlardan kurtulabiliriz.

Unutulmaması gereken şu ki sadece zayıflama kürleri ile değil diyet ve sporla istediğimiz sağlıklı ve fit vücuda sahip olabiliriz.

Ayrıca daha önceden kaleme aldığımız zayıflama yöntemleri arasında önemli yeri olan Maydanoz kürü makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Çörek Otu Yağı İle kilo vermenin yolları

Çörek otunun bilinen sayısız faydaları vardır. Çörek otu içermiş olduğu vitamin ve mineraller sayesinde birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Çörek otu vitamin olarak A, H, C, B1, B2 ve B6 içerir. Mineral olarak ise; çinko, sodyum, potasyum, kalsiyum, çinko, demir, magnezyum, bakır, fosfor ve selenyum içeren çörek otunun insan sağlığına faydası sayısız bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Bağışıklığın güçlenmesi açısından vücuda önemli katkılar sağlayan çörek otu, son zamanlarda kilo vermenin yolları arasında gösteriliyor. Bilindiği gibi kilo vermek için gereken en önemli şey vücut metabolizmasının hızlı olmasıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller ile bağışıklık sistemini güçlendiren ve destekleyen çörek otu metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermek için gereken en önemli şart gerçekleşmiş olur.

Niçin Çörek Otu Yağı?

Çörek otu kilo verme amaçlı soğuk pres yağ şeklinde kullanılırsa daha etkilidir. Düzenli bir şekilde kullanıldığında vücudun toksinlerden arınmasını sağlayan, iştahı azaltan, sindirim ve bağırsak sorunlarına iyi gelen bu bitkinin yağı Obezitenin önlenmesini sağlar. Yüksek miktarda oleik asit içeren çörek otu yağının kilo verme amaçlı kullanılmasının sebebi içerdiği bu yağdır. Çörek otu yağının içerdiği bu madde, vücuda enerji vererek dolayısıyla yağ yakma hızını arttırır. Vücuttaki fazla yağ enerji için harcanır. İnsanların gün içerisinde yaşamış oldukları yorgunluk bitkinlik halinin yerini enerji dolu günler alır. Çörek otu yağı yaşam kalitesini arttırırken hem de formunuzu korumanıza yardımcı olur.

Uygulanışı :

Yapmanız gereken tek şey, her sabah uyandığınızda bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı çörek otu yağı ve dilerseniz ayrıca aynı oranda elma sirkesi de ekleyip onu içerek güne başlamanız. Eğer tadıyla ilgili de bir sıkıntınız yoksa bir tatlı kaşığı sade de içebilirsiniz. Unutmayalım ki sonuç almak için devamlılık ve süreklilik önemlidir.

Detoks Suyu İçerek Zayıflama Yöntemi

Detoks nedir?

Detoks, vücudumuzda bulunan ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen toksinlerin vücuttan atılması işlemidir. Toksinlerden ve ödemlerden arınma işlemini sağlar. Vücudumuza hafiflik verir. Detoks diyetinde vücuttaki toksinler ve ödemler atılır. Bunu gerçekleştirmek için detoks diyetini uygulayabiliriz.

Detoks neden yaparız?

Gün içinde vücudumuz birçok sekteye uğrar ve cildimiz dahi tüm vücudumuz etkilenir. Buna ek olarak yorgunluk, halsizlik, sindirim sorunları ve uykusuzluk yaşarız. Detoksun öncelikli amacı vücudumuzdaki toksin ve ödemleri atarak vücudun dinlenmesini sağlamak ve biriken zararlı maddeleri dışarı atmaktır. Detoksun sindirim sistemini düzeltme, rahatlama, kilo verme gibi etkileri vardır.

Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Detoks suyu hazırlamanın birçok yöntemi vardır. Sindirimi düzenleyen ve vücudumuzdaki ödemleri atmamızı sağlayan detoks suyu aynı zamanda kilo verme konusunda da etkilidir.

İşte bir kaç detoks suyu tarifi;

-1 adet salatalık

-1 tane sıkılmış limon suyu

-Bir şişe ılık su

-1 adet dilimlenmiş yeşil elma

-1 demet maydanoz

Yapılışı; Tüm malzemeleri detoks şişenizin içine suyu doldurduktan sonra atıyorsunuz ve gün içinde tüketiyorsunuz. Sağlıklı bir bireyin gün içinde içmesi gereken su miktarı 2-3 litre arasıdır. Bolca sıvı tüketerek vücudunuzda toksinleri atabilirsiniz.

Çeşitli meyve ve sebzelerle kendinize kolayca detoks suyu hazırlayabilirsiniz. Farklı çeşitlerde bulunan detoks suları yenileyici, kilo verdirici etkilere sahiptir. Detoks yaparken dikkat etmemiz gereken bazı konularda vardır.

-Günlük rutin egzersizler yapmak

-Tuz tüketimini azaltmak

-Kahve ve çay tüketiminden olduğunda kaçınılmak. Veya şekersiz tercih edilmesi

-Gün içerisinde ara öğün uygulamak

Aynı zamanda porsiyonlarınızı küçültmek kilo vermenize destek olacaktır. Bu gibi programları düzenli bir şekilde uyguladığınızda gözle görülür bir değişiklik fark edeceksiniz. Sadece kilo vermenize değil günlük enerjinizin artmasına sağlıklı bir yaşam sürmenize destek olacaktır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorumlar
  1. Kalemkapak diyor ki;

    bende gecen bir forum sitesinde buranın libkini gördüm sağlıklı zayıflamak için uygulayabileceğim bir diyet listesi arıyordum bu makaleyi bize yazan ve yöntemleri bize aktaranlara teşekkür ederim.

  2. […] def ederek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kilo vermeyle alakalı daha detaylı bilgi için Zayıflama Yöntemleri makalemizi […]

  3. […] yardımcı olur. Yani maça çayı zayıflatır mı sorusunun cevabı evet. Ancak maça çayı zayıflama için disiplinli bir yağ yakıcı diyet ile bu çayın tüketimi desteklenmelidir. Özellikle […]

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay