Saç Modelleri – Ünlülerin Ve Bu Yılın 8 Trend Modeli

Saç modelleri modası düğünlerde, gece davetlerinde, okul da veya hayatımızın tüm alanında topuz, örgü veya at kuyruğu olarak kıyafetimizi tamamlayan bir moda parçası. Özellikle kısa saç modelleri konusunda hanımlarımızın zorlandığı aşikar bu yazımızda modaya yön veren kesimleri sizler için derledik.

Hazal Kaya’ nın Saç Modelleri

Güzelliği ve yetenekli oyunculuğu ile Türk halkının kalbinde taht kuran Hazal Kaya’ nın bu denli sevilmesini doğallığı ve içtenliği de sağlamaktadır.

           Hazal Kaya saç modelleri de en az kendisi kadar sevilmektedir. Özellikle genç kızlar tarafından yakından takip edilmektedir. Siz de aşağıda yer alan farklı modelleri inceleyebilir ve hangisinin Hazal Kaya’ ya daha çok yakıştığına karar verebilirsiniz. Beğendiğiniz modeli ise kendi saçınızda uygulayabilirsiniz. Öncelik ile yetenekli oyuncu düz ve ince saç teline sahiptir. Ve genellikle kendi saç rengi olan kestane rengini kullanmaktadır. Ancak bazı dizilerde saçın uçlarına balyaj attırarak imajını değiştirdiği de gözlerden kaçmamaktadır.

 

1- Dalgalı Saç Modeli: Hazal Kaya’ nın çoğu zaman tercih ettiği model; dalgalı saç modellidir. Bu modeli kendisine çok yakıştırıyor sanırız.

2- Düz Saç Modeli: Hazal Kaya saç modelleri arasında düz saç modeline de yer vermektedir. Bu model de güzel oyuncuya çok yakışır iken; göz rengini ve yüz güzelliğini de ortaya çıkarmaktadır. Bu saç modeli ile kullandığı sade makyaj ile doğallığı ile ön plana çıkıyor.

3- Topuz Modelleri: Hazal Kaya; doğallığını, içtenliğini ve samimiyetini saçlarından alıyor olabilir. Çünkü ufak tefek oynamaların dışında Hazal Kaya kendi doğal saç rengini kullanmaktadır. Saçlarına hacim ve hareket katmak isteyen Hazal Kaya saç modelleri arasında zaman zaman topuzu da kullandığı da gözlerden kaçmamaktadır. En çok tercih ettiği topuz modelleri ise; dağınık topuz, ense topuzu ve örgülü topuzdur.

Zuhal Topal Saç Modelleri

Ekranların sevilen yüzlerinden birisi olan Zuhal Topal’ın kendine has duruşu ve çizgisi olduğu bilinmektedir. Saç tasarımlı konulu makalemizde Zuhal Topal Saç Modelleri olarak Zuhal Hanım’ın kendine özgü saç tasarımlarından bahsetmeye çalışacağız. Asil duruşu, zerafeti ve seçkin kişiliği ile ekranlara renk katan Zuhal Topal duruşu ve renkli kişiliğinin yanı sıra saçlarından da bahsettiren bir sanatçıdır. Uzun, dalgalı saçları ile ekranlarda etkili görünümünü en iyi şekilde bizlere sergilemektedir. Zuhal Topal’ın kendi stil ve tarzını yansıtan saç modelleri uzun bir süre adından söz ettirmeye anlaşılan devam edecek.

Zuhal Topal’ın En Sık Tercih Ettiği Saç Modelleri

Duruşu ve fiziği ile hayranlarının beğenisini kazanan Zuhal Topal’ın en sık tercih ettiği saç modelleri arasında uzun dalgalı saç modeli gelmektedir. Zuhal Topal’ın en çok tercih ettiği saç tasarımları arasında yer alan omuzlara doğru uzanan dalgalı hareketli saçları kendisine hoş bir görünüm katmanın yanı sıra Zuhal Topal’a has etik bir görünüm kazandırmaktadır. Televizyonda renkli ve hareketli kişiliği ile göz dolduran Zuhal Topal bu sade ama şık görünümü ile hayranlarının beğenisini kazanmayı başarabilmiştir. Genelde Zuhal Hanım saçlarını aşağı doğru salmayı tercih etse de zaman zaman saçını topuz yaparak görünümüne ara sıra farklı bir hava da vermekten kaçınmamaktadır. Genel görünüm itibariyle hoş, zarif ve şık görünümüne katkı sağlayan saç modeli ile Zuhal Topal beğeni ve ilgiyi toplamaya uzun süre devam edeceğe benziyor.

Ekranların İlgi Odağı Olmaya Devam Edecek

Zuhal Topal farklı ve canlı kişiliği, şen şakrak tavırları ve eğlenceli yönleri ile ekranların ilgi odağı olmaya devam edecek. Zuhal Topal tarzı saç modelleri olarak bir marka görünümü katan yapısı ve tarzı ile ekranlarda parlamaya devam edecek. Zuhal Topal tarzı saç tasarımları pek çok kişi tarafından sevilmektedir. Sade ve zarif görünümden hoşlananlar için ideal bir saç stili olarak Zuhal Topal tarzı saç modelleri tercih sebebidir. Kendine stil arayanlar için Zuhal Topal tarzı saç modelleri saç modelinde değişiklik yapmak isteyenler için tercih edilebilir.

 

Okul İçin Kolay Saç Modelleri Ve Yapılışları

 

At Kuyruğu

           Saç modelleri içinde en çok kullanılan ve en kullanışlı olanlardan biridir. Eğer saçlarınız çok uzunsa, rahatlıkla kullanabileceğiniz ve şekil verebileceğiniz bir modeldir. Saçınızı sıkıca toplayın. Arkadan sarkan uçlarını bir maşa yardımıyla şekillendirin ve hafifçe sprey sıkın. Maşanız yok ise, saçınız öne doğru atıp, hafif nemlendirin ve saçınızı avuçlarınızın arasına alıp bırakmak yöntemiyle köpük ile şekil verin. Harika hacimli saçlarınız olacak.

 Saç Örgüsü

Klasik anlamda saç örgüsünden ziyade, saçınızın ön kısmından alacağınız parçaları arkaya doğru örerek sonlandırın. Geri kalan kısmı ise doğal olarak kalsın. Hem doğal hem de kullanışlı bir saç modelidir.

Dağınık Topuz

Eğer boyunuz kısa ise, bu model sizin için mükemmel bir seçenektir. Saçınızın ön kısmından alın ve başınızın tepesinde topuz yapın. Saçınızın alt kısımlarını boşta bırakın ve köpükle şekillendirin.

 Çoklu Örgü

Saçınızı birkaç bölüme ayırın ve dört ya da beş hafif dağınık saç örgüsü yapın. Örgüleri yaparken saç derinize en yakın kısımdan başlamayı unutmayın.

 Dağınık Sevenlere

Eğer saçlarınız çok düz değilse, Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı ince tutamlar halinde elinize alın ve saçınızı kendi etrafında döndürün. Tüm tutamlar bittikten sonra başınızı öne atıp köpükleyin ve sabitleyin.

 Kısa Saçlar İçin

Kalın uçlu bir fön fırçası edinin ve hafif nemli saçınızın bir kısmını sola diğer kısmını sağa doğru fönleyin. Oldukça şık bir model olacaktır.

 Saçı Az Olanlar

Saçlarınız çok az ve fönlemeyle de sürekli kırılıyorsa üzülmeyin Sizin için de bir seçenek var: İnce ve sık bir tarak alın. Saçınızı diplerinden itibaren tarakla ileri geri hareketlerle kabartın. Saç dipleriniz olduğundan daha dolgun görünecektir. Ardından edineceğiniz lastik bir toka ile başınızın tepesinde saçlarınızı topuz yapın. Hem yüzünüz daha küçük görünecek hem de saçlarınız daha çok görünecektir.

Patlıcan Rengi Saç Modelleri

Mor Rengin Anlamı

Mor renk, lüks yaşam, zenginlik ve zariflik simgesi olarak görülmesinin yanı sıra asaletin rengidir. Çok ilgi çekici olması sebebiyle kullanım yönünden çekincelere yol açabilen bir renktir.

 Patlıcan Moru Saç Rengi

Göz alıcı mor rengin ışıltısı ve dikkat çekiciliği kullanımını sınırlandıran bir özelliğidir. Saçlara yapılan renk uygulamalarında fazlasıyla cesaret isteyen bir renktir. Ancak dönem dönem moda olarak tekrardan gündeme gelerek kullanımı artmaktadır. Mor renk lüksün temsilidir ve çoğu kadın patlıcan moru saç rengini fazlasıyla çekici bulmaktadır.Her yaştan kadın bu rengi tercih edebilir ancak 18-30 yaş arası kullanımın daha fazla olduğu bilinmektedir.

Saç renginizi patlıcan moru olarak tercih ettiğinizde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta ortaya çıkacaktır. Mor rengi çok gösterişli ve canlı olması sebebiyle yüzünüzün çok soluk gözükmesine sebep olabilir. Bu yüzden sade bir makyajla hafif bir renklendirme yapılabilir. Ancak makyajın sadeliğine dikkat edilmesi gerekir; çünkü sade hafif bir makyajla saç renginin daha ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Bir bayanın saçı en önemli aksesuarıdır. Bu sebeple saç modelleri ve rengini seçerken dikkatli karar verilmelidir. Patlıcan moru saç rengi, açık ten renginde kendisini daha çok belli eden daha çok yakışan bir renktir. Tercih edilmeden önce buna da dikkat edilmelidir. Ayrıca oval yüz tipi ve üçgen yüz tipinde daha uyumlu bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

 Patlıcan Moru Saç Modelleri

Patlıcan moru rengi çok gösterişli bir renk olmasının yanında, en çok kendini göstermiş olduğu saç modelleri dalgalı ve kıvırcık formda kullanılan saç modelleridir.

 Patlıcan Moru Saç Bakımı

Bu renk bakımı fazlasıyla zor bir saç rengidir. Saçın rengini kaybetmemesi için haftalık bakımının yapılması gerekmektedir. Mor rengin bakımını desteklemek için bu renge özel şampuanlar kullanılabilir. Saç renginin akmış görüntüsü çok hoş bir görüntü ortaya çıkarmayacaktır. Bu sebeple patlıcan moru saç rengini tercih etmeden önce bu yönlerini de göz önünde bulundurmakta fayda vardır

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay