2018 Rugan Bot Modelleri

Rugan deyince aklımıza ayakkabı da kullanılacak olan derinin defalarca işlenerek cilalanması ve parlatılması gelir. Özellikle kadınlar tarafından çok kullanılan rugan botlar, erkekler için de tek başına kombini şık ve elegan gösterdiği için de sıkça tercih ediliyor. Bilekte kalan rugan bot, çizmelere nazaran günlük hayatta daha çok tercih ediliyor.

Yeni sezonda özellikle modaya yön veren markaların kıyafetlerinde ve ayakkabılarında rugan kullanması 2018 de botlar ve çizmelerle en zirve senesini yaşadı diyebiliriz.

Rugan ayakkabı, kombini anında değiştirmesi ve şıklaştırmasının yanında kullanım açısından da kolaylık sağlıyor. Nemli bir bez veya ıslak mendil, kir tutmayan ruganları temizlemek için yeterli oluyor. Rugan ayakkabılarınızı ılık oda sıcaklığında muhafaza ederseniz çatlamaların da önüne geçtiğinizi görürsünüz. Yine inatçı lekelerden kurtulmak veya biraz daha cilalamak istiyorsanız evinizde bulunan herhangi bir yağı beze damlatıp silebilir ya da bu iş için biçilmiş kaftan olan vazelin kullanabilirsiniz. Ayakkabı çatlaklar yüzünden deforme olmuşsa sıcak su buharında biraz bekletip yine üzerini vazelin ile silebilirsiniz.

 

Bilekte Biten Rugan Botlar

Her rengiyle kombini daha şık hale getiren rugan botlar özellikle yeşil, siyah ve bordoyla öne çıkıyor. Kot pantolonlarla da iş kıyafetleriyle de oldukça göz dolduruyor.

 

Topuklu Rugan Botlar

 

Kadınlar tarafından hem ince topuklu hem de kalın topuklu tercih edilen rugan botlar, kombine feminist bir hava katıyor. Tek başına kombini şıklaştıran topuklu rugan botlar özellikle bordo ve kırmızı renkleriyle sezonda en çok gözümüze çarpanlardan.

 

Erkek Rugan Ayakkabı Modelleri

 

Erkeklerde rugan ayakkabı modelleri genellikle takım elbiselerin altına tercih ediliyor. Günlük kullanımda spor ve klasik tarza uyarlanan rugan ayakkabı, kemer ile de uyumlu olduğunda daha janti bir görüntü yakalamaya yardımcı oluyor. Rugan ayakkabı, özellikle 2018’de, erkeklerinde son zamanlarda moda anlayışına hitap edecek birçok model ve alternatif sunuyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay