Patatesin Cilde Altın Faydaları

Patates kızartması, patates cipsleri ve patates salatası gibi patatesleri mutfak çerçevesinde kullanabileceğiniz yüzlerce yol bulunmaktadır fakat hiç günlük olarak cilt bakımımız da patatesi kullanmalıyız. Her ne kadar bazı diyetlerde önerilmiyor olsa da Patatesin Cilde Altın Faydaları hiç azımsanmayacak kadar fazladır, patates in sağlık açısından faydaları sayılmaz. Patates suyu kanser tedavisinde bile kullanılabiliyor. Patates besini vücudunuzu çok güçlü ve dinç tutarak sizlere sağlık verir ve cildinize de çok iyi gelir. İçerisinde A vitamini, B vitamini, C vitamini, potasyum, fosfor, karbonhidrat, kalsiyum, magnezyum gibi birçok bileşeni barındırır ve aynı oranda antioksidan fonksiyonu da bulunmaktadır. Patates suyu içmek de bağışıklık sisteminizi güçlndirir ve vücudunuzdan zararlı olan toksinleri atar ve cildiniz çok sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Patatesin Cilde Altın Faydaları; Selülitler İle Savaşıyor

Bunlara ek olarak patates selülitler ile de savaşabilen bir besindir. Selülitli bölgelere patates suyu sürerseniz ve bu bölgeye masaj uygularsanız bire süre sonra gerçekten faydalarını görebilirsiniz. Patates özellikle de kırışıklıklar için çok faydalıdır. Patates suyunu her gün cildinize sürün ve bir süre sonra kırışıklıkların azaldığını göreceksiniz. Yine patates güneş yanıklarına da çok iyi gelmektedir. Soğutularak patates suyunu güneş yanığı olan bölgeye sürün. Patates suyu yanık bulunan bölgedeki acıyı dindirir ve ferahlama hissi yaşatır.

Yine cilt lekeleri için de patates çok önemlidir.  Eğer cildinizde lekeler var ise her gün soğuk patates suyunu pamuk ile yüzünüze sürün ve bir süre sonra cildinizde yumuşaklık ve parlaklığı fark edeceksiniz ve cilt lekelerinden de zamanla kurtulduğunuza şahit olacaksınız.

Patates Gözlere İyi Geliyor

Yine aslında patates en çok göz çevresine faydalıdır. Göz çevresindeki koyu halkalar için her gece yatmadan öncesinde pamuğa patates suyu dökün ve gözlerinizin üstüne yerleştirin. 1 hafta sonra gözlerinizin etrafındaki koyu halkalar ortadan kalkacaktır.

Kuru ciltler için de patates suyu çok iyidir. Kremler, losyonlar cilt kuruluğunu ortadan tam anlamıyla kaldıramayabilmektedir. Patates suyunu cildinize uygulamak da çok faydalıdır. Fakat bunun yanında her gün 1 bardak patates suyu içmelisiniz. Kuru cilt yapısına sahipseniz patates suyu vücudunuzun su ihtiyacını karşılamaktadır ve vücudunuzun toksinlerden arınmasını sağlar. Kısacası Patatesin Cilde Altın Faydaları say say bitmiyor.

 

Evde Cilt Bakımı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay