Patates Yoğurt Diyeti

Aslında herkes tarafından bilinir ki, patatesin içerisinde bolca karbonhidrat ve nişasta vardır. Ancak bilinenin aksine patates pişirilme şekline göre diyetlerde kullanılabilen bir yiyecektir. %85 civarında su içerir ve kalorisi besin değerlerine oranla düşüktür. 100 gr haşlanmış tuzsuz patates 90 ile 100 kalori arasındadır. Ayrıca sindirim sistemi temizleme özelliği sayesinde kilo vermenize yardımcı olabilir. Patates yoğurt diyeti ile bilinmeyenleri ve dikkat edilmesi gereken tüm içeriği sizlerle paylaşacağız.

İçerisinde bulunan lifler, vitaminler, potasyum ve mineraller sayesinde vücut gereksinimlerini karşılar.

Protein açısından düşük seviyede olan patatesin yanında yoğurt tüketerek gerek görülen proteini almış olacağız.

Diyet listesini sizlerle paylaşmadan önce değinmemiz gereken önemli hususlar mevcut. İlk önce bu diyeti en fazla 3 gün boyunca sürdürebilirsiniz. 3 veya 4 ayda bir tekrar edebilirsiniz. Ekstrası asla önerilmez ve diyete başlamadan önce protein içerikli beslenmeye başlarsanız daha sağlıklı bir süreç sizleri bekliyor olacaktır. Diyeti uygulamadan önce doktorunuza kesinlikle danışın.

Patates Yoğurt Diyeti Listesi

1.Gün Kahvaltı : 1 kase yoğurt, 1 orta boy haşlanmış patates. Öğle Yemeği : 1 büyük boy kase yoğurt, 2 adet haşlanmış patates Akşam Yemeği : 2 kaşe yoğurt

2.Gün Kahvaltı : 1 kase yoğurt Öğle Yemeği : 1 kase yoğurt 2 orta boy haşlanmış patates Akşam yemeği : 1 kase yoğurt, 1 orta boy haşlanmış patates.

3.Gün Kahvaltı : 1 büyük boy haşlanmış patates Öğle Yemeği : 1 kase yoğurt 1 haşlanmış patates Akşam yemeği : 1 kase yoğurt.

Öğünlerin arasında şekersiz çay, kahve veya yeşil çay dilediğinizce tüketebilirsiniz. Dayanamayacak şekilde bir açlık yaşıyorsanız ara öğün olarak 3 günde 2 tane elma yiyebilirsiniz. Her diyette olduğu gibi bu diyetinde öncesi ve sonrası önemlidir. Diyetten önce ve sonra protein ağırlıklı beslenmeniz tavsiye edilir. Daha uzun sürede ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi planlıyorsanız sağlıklı zayıflama yöntemleri makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Patates Yoğurt Diyeti Zayıflayanların Yorumları

Patates yoğurt diyeti ile zayıflayan bir çok insan mevcut, yaş veya cinsiyet değişmeden herkes için kilo kaybından bahsedilebilir. Patates yoğurt diyeti yapanların yorumlarını merak ediyorsanız. sizler için youtube kanalında 3 gün boyunca bu diyeti uygulamış ve olumlu sonuç almış bir youtuber Işıl Işık hanımın videosunu izlemeniz üzere yazımıza ekliyoruz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorumlar
  1. Nurcan diyor ki;

    Emziren anne yapabilir mi patates yogurt diyetini

    1. Admin diyor ki;

      emziren anneler kesinlikle bu kadar ağır bir diyet yapmamalıdırlar.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay