Menekşe Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kadınlar ve erkekler için günümüzde saç bakımı önemli yer kaplar. Bunun içinde gün içerisinde saçlara zarar verecek birçok dış etki altında bırakılmakta. Saç düzleştirici, fön makinesi, maşa, jöle gibi saça direk uygulanan ürünler ile saç hasar görür. Önce matlaşır, kırılır, dökülür ve bir süre sonra saçlar kaybedilebilir. Bunu önlemek veya azaltmak için birçok kozmetik ürün mevcut fakat çok eskilerden günümüze gelen mucizevi bir yağ; menekşe yağı. Fiyat olarak uygun olan bu yağ saçların parlaklaşması, kırıkların giderilmesi ve daha güçlü ve daha hızlı uzayan saçlar için mükemmel bir bitkisel yağdır.

Menekşe Yağı İle Saç Dökülmesine Karşı Kür?

İki çorba kaşığı menekşe yağı, bir çorba kaşığı susam yağı ve bir yumurtanın sarısını bir kap içerisinde tamamen karışacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan bu karışım saç diplerini yumuşak masaj hareketleriyle uygulanıp, saç derisine yağın emilmesi sağlanır. Yaklaşık olarak bir saat bekletildikten sonra saçlar köpüklenerek tamamen yağdan arındırılır. Yaptığınız bu işlem özellikle saç dökülmesini azalttığı gibi saçların gürleşmesini sağlayacaktır. Haftada en fazla iki kez uygulanabilir.

Menekşe Yağı ile Kırıklara Çözüm

Bir tatlı kaşığı menekşe yağı, bir tatlı kaşığı badem yağı ve bir çay kaşığı elma sirkesi ile küçük bir kapta tüm malzemeler karıştırın. Elde edilen karışım ıslak veya kuru saç uçlarına sürülür ve tarak yardımıyla dağılması sağlanır. Sürülen miktara göre durulanır veya saçta kalabilir. Uygulama sürekli yapıldığında saçlardaki kırıklar azalır ve daha sağlıklı saçlar elde edilir. Kırıklarından kurtulan saçlar daha sağlıklı olup, hızlı uzayacaktır.

Menekşe Yağı Nerde Bulunur?

Aktarlarda veya eczanelerde kolayca bulabilirsiniz. Yine internet üzerinden de sipariş verebileceğiniz siteler mevcut. Alırken doğal olmasına ve içeriğindeki koruyucu maddelere dikkat etmelisiniz.

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır ?

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum
  1. bahtiyar diyor ki;

    teşekkürler

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay