Limonlu Su Mucizesine Yakından Bakalım

Limonlu su detoksunun bünyemiz için faydaları oldukça fazladır. Limonlu suyun yapımı çok kolay olduğu için rahatlıkla sizlerde uygulayabilirsiniz. Bu detoks için yapmanız gereken tek şey, sıcak 1 litre suyun içine yarım bir limonu sıkıp kahvaltıdan 15 dakika önce yavaş yavaş içmeniz gerekmektedir.

1)Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir.

Limon tam bir C vitamini deposudur. Bu yüzden vücudunuzu mikroplardan arındırır ve gribe karşı bir kalkan oluşturarak sizleri hastalıklardan korur. C vitamininin demir minerali emiliminde de yardımcı olduğu doğrudur. Vücudunuzda bulunan C vitamini oranı stresli günlerde hızla düşmektedir. Bu yüzden her sabah 1 şişe limonlu su içilmesi tavsiye edilir.

2)Limonlu Su Tokluk Hissi Yaratmaktadır.

Limon yapısı itibariyle turunçgillerde bulunan ve adı pektin olan bir life sahiptir. Lifler genel yapıları ile vücudumuzu tok tutarlar. Bu tokluk hissi sayesinde abur cuburlardan uzak durabilirsiniz.

3)Limonlu Su Yiyecekleri Kolay Sindirmenizi Sağlar.

Limon suyun yapısı bakımından mide öz suyuna benzer. Öz su ile benzer özelliklere sahiptir. Bu yüzden yediğimiz besinlerin sindirimi kolaylaştırarak bağırsak hareketlerini düzenler ve temizlenmesini sağlamaktadır.

4)İdrar Yollarının Temizler.

Limon suyunun idrar kanallarını söktürücü özelliği vardır. Bünyenizde bulunan toksik maddeleri bu yollarla atılımını kolaylaştırır ve birikmiş ödemi söktürmektedir. Limonlu su sayesinde idrar kanallarınız temizlenecektir.

5)Vücut PH Değerini Düzenler.

Limon suyu genel olarak kendinden asidik özelliktedir. Ancak ve ancak insan metabolizmasına dahil olduğunda alkali özellikler gösterir. Bu özellikler sağlığımız açısından çok yararlıdır. Vücudumuzun PH değeri pek çok etmene bağlı olarak azalır veya artar. Sabahları içeceğiniz limonlu su ile düzene oturtabilirsiniz.

6)Bademcik İltihaplarını Ortadan Kaldırır.

Bademcik iltihaplarına genellikle sıcak bir limonlu su oldukça iyi gelmektedir. Boğaz enfeksiyonlarına yakalanma olasılığınızı düşürür ve bakterilere karşı bademciklerimizi korur.

7) Cildinizi Yeniler ve Daha Genç Bir Görünüm Sağlar.

Limonlu su antioksidanlar açısından son derece zengin bir kaynaktır. Cildimizi yaşlandıran tüm etmenler ve her ne varsa vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Bu yüzden cildimizi gençleştirmektedir. Kuruyan ciltlerin yardımcısı olan limonlu su detoksu sayesinde cildiniz tekrar parlayacak ve ışık saçacaktır.

8)Karaciğer Bezlerini Temizler. 

Detoksifikasyona yardımcı olur. Öd salgısı oluşumunu destekleyerek karaciğer bezlerini temizler ve uyarır. Limonlu su fazla ve gereksiz üretilen mukusu da ayrıca dengelemektedir.

9)Kilo Vermeyi Kolaylaştırarak Sizi Formda Tutar.

İçtiğiniz süre boyunca sizi tok hissettirdiği için kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca içindeki asidik yapısı sayesinde yağ hücrelerinin parçalanmasında büyük rol oynar. Böylece bel ve basen bölgenizde bulunan aşırı yağlamanın önüne geçebilirsiniz.

10)Nefesinizi Temizler.

Limon suyu asitli yapısından dolayı antiseptik özelliğe sahip olduğu için ağında bulunan bakterileri yok etmektedir. Limon suyu ile yapacağınız gargara dişlerimizin üstündeki siyahlıklara ve taş oluşumuna da son derece iyi gelmektedir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay