Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır ?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğunuz kuru şampuanlar, saçlarınızı yıkamak için yeterli vaktinizin olmadığı ya da uygun koşulları bulamadığınız ortamlarda saçların temiz ve hacimli bir görünüm kazanmasına yardımcı olan ek ürünlerdir.Peki ama Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır? işte sizler için kaleme aldık Basınçlı özel kutular içinde satılmakta olan kuru şampuanlar daha çok sprey şeklinde saç diplerine uygulanarak kullanılması gerekmektedir. Saç diplerinde oluşan yağlanmayı yok eder ve saçların hacimli bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Bildiğimiz klasik şampuanlardan daha farklı olarak uygulanan bu şampuanlar, uygulama için suya ve uygulandıktan sonra ise saçlarınızı kurutmaya ihtiyaç duymaz. Bu nedenle hemen hemen her yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çok kısa bir sürede saçınıza uygulanabildiği ve hızlıca sonuç alındığı için ihtiyaç duyulduğunda saçlarınızı şekillendirmek için de kullanılabilirsiniz. Bu yüzden kuru şampuanlar oldukça pratik ve kullanışlı olmasının yanı sıra, sık sık yıkama nedeniyle saçlarınızda oluşan yıpranmaların da önüne geçmeye de yardımcı olacaktır.

 

Kuru Şampuanlar Nasıl Kullanılır?

Kuru şampuanları saçlarınıza uygulamak son derece kolaydır. Kuru şampuanı, küçük parçalar halinde ayrılmış saçların tam diplerine, püskürtmek yolu ile kullanabilirsiniz. Uygun parçalara kuru şampuan püskürtüldükten sonra, pudralı olan bileşimin saç diplerinde oluşan yağı emmesi için yaklaşık 5 dakika kadar beklenmelidir. Hemen ardından parmak uçlarınızın yardımı ile saç dipleri karıştırılır veya fön makinesi ile saçlara dolgunluk verilir. Kuru şampuanı uygulamak son derece kolaydır. Bu şampuanları kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Şimdi bu noktalar nelerdir yakından bakalım.

Kuru Şampuanları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tıpkı klasik şampuanlarda olduğu üzere, daha etkili bir sonuç almak için, saç tipinize uygun olan şampuanı seçmeli ve bu şampuanları kullanmalısınız. Ürünün saçlarınıza düzgün bir biçimde yayılabilmesi için saçlarınızın önceden taranmış olmasından fayda vardır. Bunlara ek olarak şampuanın içeriğinden kaynaklı olarak saçlarınızda beyaz birtakım kalıntılar bırakmasının önüne geçmek için belli bir uzaklıktan (10-15 cm.) püskürtülmesi gereklidir.

Sonuncu olarak ta, aşırı kullanımın diğer bakım ürünlerinde olduğu gibi kuru şampuanlarında saç diplerine zarar verdiğini unutmamak gerekir. Bu yüzden aşırı kullanımın önüne geçilmelisiniz. Saç derisindeki gözeneklerin ve saçın nefes almasına yardımcı olan kanalların tıkanmasına engel olmak için kuru şampuanları kullanım sonrasında saç derisinden arındırmak için bol su ile güzel bir duş almalısınız. Unutmayınız ki kuru şampuanlar asla gerçek şampuanların yerini tutamazlar. Sadece belirli bir süre saç diplerinde oluşan yağlamanın ve sönen saçın görüntüsünü değiştirerek, yağsız ve hacimli bir görünüm sağlarlar. İşiniz bitikten hemen sonra gerçek bir şampuan ve bol su ile saçlarınızı güzelce yıkamalısınız.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay