Kırkkilit Otu Faydaları, Kullananlar, Çayı Nasıl Yapılır, Neye İyi Gelir

Kırkkilit otu aynı zamanda at kuyruğu otu olarak bilinir ve görünüşü resimdeki gibidir. Bu ot ne işe yarar gibi kafanızda çok sayıda soru işareti varsa bu soru işaretlerinin yanıtlarla buluştuğu yazıya gelmiş bulunmaktasınız. İnsanoğlu organik ürünler ile beslenebilirse insanlığın ömrü uzayacak ve insanlık çeşitli hastalıklara maruz kalmayacaktır. Doğanın içinde bulunan çok sayıdaki bitki ve yiyecek sayesinde sağlıklı bir yaşam sürdürebiliriz. Bitki çayları sağlıklı bir yaşamın öncülüğünü yapabilecek etkili içeceklerdir. Kirkkilit otu da bir bitki çayı oluşturmak için biçilmiş kaftandır.

Kırkkilit Otu Faydaları

Kirkkilit otu sağlığınıza ciddi manada katkısı olan ve çok sayıda bilinmeyen faydası olan bir bitkidir. Bu bitkinin çeşitli faydaları bulunuyor. En önemli faydalarından birisi de kemik güçlendirmesidir. Çağımızın hastalıklarından olan kemik erimesi şikayeti tedavisi zorlu bir hastalıktır. Kemik erimesi bulunuyor ise kesinlikle bu çayı denemelisiniz. Aynı zamanda bu bitkinin çayı saç ve tırnak sağlığınızı da destekliyor saçlarınız ve tırnaklarınız kırılgan yapıya sahip ise kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bitki çaylarının insan bedenine çok sayıda katkısı bulunuyor kırkkilit otu faydaları saymakla kolay kolay bitiremeyeceğimiz bir cinsten. Bu otun çayını yapıp sürekli olarak içmeye başladığınızda faydalarını bedeninizde hissetmeye başlayacaksınız. Başlıca diğer Faydaları;

 • İdrar söktürücüdür, bu özelliği böbrek taşlarının düşürmesinde kullanılmasına neden olur.
 • Cilt üzerinde hafif yaralanmalarda iyileşmeler gösterir.
 • Gut hastalığında sıklıkla kullanılır ve faydası su götürmez bir gerçektir.
 • Ayrıca antiseptiktir.
 • Zayıflama Yöntemleri arasında bulunur, diyetisyenler tarafından tavsiye edilirler.
 • Safra taşı düşürme işlemini kolaylaştırır. Bu iş için aynı zamanda ingiliz tuzu da kullanabilirsiniz.

Kırkkilit Otu Zararları

 • Ödem atıcı özelliği olduğu için kalp, damar ve böbrek hastaları doktora danışmadan kullanmamalıdır.
 • Sürekli kullanım sonucunda kalp ve böbrekler de sağlık sorunlarına yol açabilir.
 • Yine sürekli kullanım sonucunda B1 vitamin eksikliği yaşanabilir.
 • Tohumlanmış ve diğerlerine nazaran daha büyük kırkkilit otu bitkilerini asla kullanmamalısınız.
 • Bataklık içerisinde veya etrafında yetişen otlar zehirli olma ihtimali taşır.

Kırkkilit Otu Çayı Nasıl Yapılır

Kırkkilit otunun yüzlerce kanser türü karşısında vücudunuza direnç sağladığını da söylemez isek büyük bir hataya düşmüş oluruz. Bu çayla beraber daha düzenli çalışan böbreklere sahip olacaksınız ve sağlığınızdan memnun olacaksınız. Çayın yapımı tıpkı normal çay gibidir. Kaynamış bir suyun içerisine kırkkilit otundan bir miktar koyup demlenmeye bırakın 10 dakika sonrasında içilmeye hazır bir vaziyette olacaktır. Ancak tam olarak bir ölçek vermek gerekirse 300 ml boyutunda bir kupa için 2 çay kaşığı kurumuş ve ufalanmış at kuyruğu otu ilave etmeniz yeterlidir. Artık kaç kupa içecekseniz demliğin içerisine ona göre ilavede bulunabilirsiniz. Kuru at kuyruğu otu kullanılabileceği gibi taze olarak ottan da çayı demleyebilirsiniz. Bunun için çaydanlığa gerek kalmadan 2 yaprak kadar 300ml büyüklüğünde bir kupanın içerisine koymanız yeterli. Taze ottan hazırlanan çayların demlenmesi 12 dk kadar sürmeli, kuru ve ufalanmış at kuyruğu otu için ise 9-10dk demlenme süresi yeterlidir.

Kırkkilit Otu Nerede Yetişir ?

Kırkkilit otu sulak yerlerde tren yollarında yetişen kısacası bulması zor olmayan bir bitkidir. Fakat aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz bu otun fiyatının çok yüksek olmadığını söylemeliyiz. at kuyruğu otu hakkında sürekli sorulan bazı sorulara bu yazıda cevap vermeye çalıştık kırkkilit otu nerede yetişir  diye soran kullanıcılarımıza tavsiyemiz yakınlarındaki bir aktar dükkanına girip bu ottan bulundurup bulundurmadığını sorması olacaktır. Yüksek ihtimalde bütün aktarlarda bulunabilecek kolay yetişen bir bitkidir at kuyruğu otu.

Kırkkilit Otu Zayıflatırmı ?

Son bir kaç senede beslenme alışkanlıklarının değişmesiyle artan kilolar, paketlenmiş gıdalar tüketimi sonrasında oluşan aşırı yağlanmalar herkesin ortak sorunu olmuş durumda. Peki, kırkkilit otu zayıflatırmı ? sorusunun cevabı evet, yüksek ödem atıcı, idrar sökücü özelliği sayesinde vücut içerisinde ödem yüzünden oluşan fazla kiloları dışarıya atılmasında yardımcı olmaktadır. Haftalık düzenli kullanımlarda kilo vermeye yardımcı olduğu kullananlar tarafından da belirtilmiştir.

Kirkkilit Otu Kullananlar ve Yorumlar

At kuyruğu otunun yazı boyunca bir çok yararından bahsettik ancak kirkkilit otu kullananlar çok farklı yöntemler ile çok farklı yararlar sağladıklarını bizlere ilettiler. Bizler de kirkkilit otu yorumlar kısmını sizlere açtık, sizler de bu otu kullanma yöntemizi ve kullandıktan sonra ne gibi yarar veya zarar sağladığını yorum yazarak bizlere iletebilirsiniz. Diğer okurlarımızın yorumlarına ve görüşlerine sayfanın aşağısında ki yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yazımızın bu bölümünde sizler tarafından gerek e-posta yoluyla gerekse yazımızın alt bölümünde yazılan yorumlardan derlediğimiz soruları elimizden geldiğince yorumlamaya ve sizleri doğru bir şekilde yönlendirmeye çalışacağız.

Kırkkilit Otu Kanser İyi gelirmi ?

At uyruğu otu içerisinde bulunan antioksidanlar bünyemizde barındırdığımız serbest radikallerin zarar görmesini engeller. Bu sayede serbest radikaller bir kanser hücresine dönüşmesini engeller. Yine aynı özellik sayesinde organların zarar görmesini engeller ve ağrıları azaltır. Bu konu da şimdiye kadar yeterli bir araştırma yapıldığı ve konunun netlik kazandığı söylenemez konu, hala daha araştırılmaya muhtaç. Kesin bilgilere dayanmayan çıkarımlar elimizde mevcut olsa da bunlar bile ümit verici.

KırkKilit Otu Sperm Sayısını Artırır mı ?

At kuyruğu otu sperm sayısını artırmaktan ziyade kalitesini artırdığı bir çok bilimsel araştırma ile ispatlanmıştır. Doktor tedavilerinden sonuç alamayan bir çok erkek, alternatif tıp alanına yönelmiş ve at kuyruğu otu kullanarak sağlıklarına kavuşmuştur.

Kırkkilit Otu Yağı Faydaları Nedir ve Nasıl Yapılır ?

 • İçerisinde bulunana keratin sayesinde tırnakları güçlendirir kırılmasını engeller.
 • Vücudun belli başlı bölgelerinde çıkan çıbanlara iyi gelir.

At kuyruğu otunun yağını hazırlamak için yapmanız gereken, ilk bahar aylarında taze oluşmuş otlardan toplayın ve devamında bunları taze has sıkım zeytin yağının içerisinde beklenin. 500 ml kadar bir kavanozun 3/4 une kadar yağ koyun diğer kalan 1/4 kısıma ise otu iyice sıkıştırın. 3 ay bekledikten sonra bu yağı ellerinize ve ayaklarınıza masaj yaparak yedirin ve 20 dk kadar hiç bir şekilde hareket etmeden ve elinizi ayağınızı bir yere sürtmeden bekleyin. Ardından su ile durulayın ve günlük kullandığınız her hangi bir nemlendiriciyi sürün.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 Yorumlar
 1. eliff diyor ki;

  kırıkkilit otu için çok arama yaptım ancak tek anlaşılır anlatım burada sizlere teşekkür ederim

 2. başakgül diyor ki;

  zayıflamak için denedim bir kaç kere tek başına bi işe yaramıyo ama diyetle birlikte iyi gidiyo

 3. KANSERİÇİN diyor ki;

  kanser için iyi geldiği söyleniyor ama tam olarak nasıl kullanılacağı yazılmamış yardım cı olur musunuz nasıl kullancaz

  1. Admin diyor ki;

   Merhaba sevgili okurumuz.

   kırkkilit otu çayı nasıl yapılır paragrafında belirtildiği gibi çayını demleyip içmeniz yeterlidir. Sabah kahvaltıdan önce ve akşam yatmadan önce içebilirsiniz.

 4. mmevlt diyor ki;

  erkeklere iyi geliyor mu acaba erkek hastalıkları için bilgisi olan var mı

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay