Kereviz Sapı Suyunun En Önemli 5 Faydası Nelerdir ? Kolay Nasıl Sıkılır

Sebze ve meyveleri yemeklerde kullanmayı seviyoruz. Fakat bunun yanında sebzelerde kullanılacak diğer alanları biliyor muyuz? Bununla birlikte bu alanlardan nasıl farklı karışımlar çıkartabiliriz bunu biliyor muyuz? Kereviz çok fazla sevilmeyen bir sebze olmasının yanında aslında çok fazla faydayı bünyesinde bulundurmaktadır. Genel olarak salatalarda kullanılmakta ve garnitür olarak kullanılmaktadır.

Fakat kereviz bu göründüğünden daha fazlasını içinde barındırır. Özellikle de kereviz sapı suyunun önemi birçok kesim tarafından bilinmemektedir. Kereviz sapı tek başına bile büyük bir besin kaynağı olmaktadır. Bu sapın suyu sıkıldığında kullanılabileceği birçok alan bulunmaktadır. Fakat günümüzde bunun farkında olan kişi sayısı oldukça azdır. Çünkü kereviz çok fazla sevilmediğinden insanlar tarafından uzak durulan bir sebze olmaktadır.

Kereviz Sapı Suyu Nasıl Sıkılır?

Kereviz sapı suyunu hangi tarzda seviyorsanız o tarza göre çeşitli şekillerde hazırlama ihtimaliniz söz konusu olmaktadır. Bununla birlikte bize göre en iyi ve etkili yöntem elbette yalnızca kerevizin saplarını sıkarak elde edebileceğiniz yöntem olmaktadır. Bunun için öncelikle kerevizin saplarını iyi bir şekilde yıkamanız gerekmektedir.

Daha sonra katı meyve sıkacağından geçirdikten sonra hemen hemen 1 su bardağına yakın kereviz sapı suyu elde edebilirsiniz. Fakat bu tarzda hazırladığınızda tadını beğenmezseniz ya da yeteri kadar kereviz sapı bulamayacağınızı düşünürseniz onu çeşitli malzemeler ile birleştirerek de değerlendirebilirsiniz. İnsanlar tarafından oldukça sevilen ve uygulanmakta olan kereviz sapı suyu için gereken tarifi sizin için hazırladık.

Bu tarifte ihtiyacınız olan malzemeler şu şekilde olmaktadır:

 • 3 tane kereviz sapı
 • 1 avuç maydanoz
 • 1 tane limondan çıkan su
 • 3 bardağa yakın olacak şekilde içme suyu

Bu malzemeleri kullanarak kereviz sapı suyu elde etmek için tüm malzemeleri blender içine koyup çekmeniz gerekmektedir. Daha sonra elde ettiğiniz karışımın içindeki parçacıklardan kurtulmak için temiz bir çarşaftan geçirin ve daha sonra içebilirsiniz.

Kereviz Sapı Suyu Detoksu Nasıl Yapılır?

Kereviz sapı suyu hem vitamin açısından hem de mineral açısından oldukça yoğun içerikli bir karışım olmaktadır. Bu yüzden de kereviz sapı suyu oldukça olağanüstü bir detoks suyu olmakla birlikte bunun yanında çeşitli rahatsızlıklarda da kolaylıkla kullanabileceğimiz doğal bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kereviz detoksu yapmak için gerekli malzemeler şunlardır:

 • Beş tane kereviz
 • Altı su bardağı su
 • Üç tane limon
 • Bir tutam maydanoz

Bu malzemeleri blender yapım daha sonra elde ettiğiniz suyu çarşaftan geçirerek süzün. Elde ettiğiniz suyu yemek yemeden bir saat önce tüketebilirsiniz.

Kereviz Sapı Suyu Faydası

Kereviz sapı suyunun genel olarak faydaları şu şekilde olmaktadır:

 • Kalori bakımında düşük olan kereviz zayıflamaya fayda sağlamaktadır.
 • Gözlerin sağlıklı olmasını sağlar.
 • Kabızlık sorunun çözülmesine yardımcıdır.
 • Alzheimer probleminin önlenmesine yardımcı olmaktadır.
 • Vücudun su ihtiyacını karşılamada yardımcıdır.

Bunlar kereviz sapı suyunun faydalarından bazılarıdır.

Kereviz Sapı Suyu Kaynatıp İçmek Zayıflatır Mı?

Kereviz sapı kalori bakımından düşüktür. Bununla birlikte bu kalori de tüketilirken yakılmaktadır. Bununla birlikte kereviz sapı sindirimi de kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden zayıflama devamlı biçimde tercih edilmektedir. Uzun vade de sindirim sistemini düzene soktuğu ve bağlı olarak zayıflamaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay