Kefir Diyeti Listesi Nedir ? Kefir Diyeti Nasıl Yapılır ? Yapanların Yorumları

Geçmişten günümüze kadar gelen, Genellikle eski zamanlarda Kafkasya bölgesinde yapımı gerçekleştirilen, günümüzde ise Avrupa ve Amerika’da faydaları bilinmekte ve ticari amaçla üretilmektedir. Kefir; süt asidi ile alkolün fermantasyonu ile elde edilen, köpüklü yapısı, koyu kıvama sahip, hafif ekşi tadı olan fermente bir süt çeşididir.

Faydaları oldukça fazla olan kefir diyeti başta olmak üzere, ürün bağışıklığı güçlendirici yapısı ile bilinmektedir. Birçok hastalık ve tedavisinde kullanılmakta olan kefirin içeriğinde bol miktarda b12, kalsiyum, magnezyum, k2 vitamini, biotin, folik asit, enzim ve probiyotik bulunur. Cilt ve saçlara olan etkili faydası birçok kefir severler tarafından biliniyor.

Kefir Diyeti Nasıl Yapılır?

Kefir mucizeleri ve faydaları anlatmakla bitmez. En iyi kefir diyeti sabahları aç karnına içilen kefiri iki bardak içmenizle uygulayabilirsiniz. Bu diyette dikkat etmeniz gereken hayatınızdan çıkartmanız gereken yasaklı gıdalardır.

Kefir diyetinde yasak listesi;

 • Patates
 • Bezelye
 • Muz
 • Karpuz
 • Kavun
 • Tarhana
 • Mercimek
 • Ekmek
 • Tüm unlu gıdalar
 • Tatlılar
 • Şeker

Bu yasaklı ürünlerden uzak durarak, kefir diyeti ile hızlı kilo verebilirsiniz. Kefirin diyetteki en önemli işlevi bağırsakları verimli olarak çalıştırmasıdır. Haliyle diyetin ilk zamanlarında ishal olma ihtimaliniz yüksek olup, kısa sürede normale dönersiniz. Farklı sorunlar yaşamamak adına doktorunuza danışmakta fayda vardır. Bu diyeti 2 hafta süren lezzetli bir uygulama listesine sahip. Dönüşümlü olarak yapacağınız bu diyet yavaş kilo verdiren sağlıklı bir liste. Her diyette olduğu gibi kefir diyetinden başarılı sonuç alabilmeniz için yasaklı ürünlerden uzak durmanız, spor yapmanız ve bol su içmeniz gerekiyor.

Kefir Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Kefir diyetinde; yaşam tarzınız ve destekleyici beslenme alışkanlıklarınızda ufak bir değişiklik yaparak başarılı olmanız mümkün. Diyet listeleri arasında oldukça başarılı ve sağlıklı olan kefir diyeti ile ayda 5 kilo vermeniz mümkün.

Kefir Diyeti Listesi

Uygulayabileceğiniz diyet listeleri arasında 1. ve 2. hafta dönüşümlü program bulunuyor.

Bunlar;

Birinci Hafta her sabah aç karnına 2 bardak kefir için.

Birinci Hafta yasaklı yiyecekler dışında tüm yiyecekleri az porsiyonla tüketebilirsiniz.

Birinci Hafta tavuk ve et dönüşümlü olarak ve haftanın bir günü balık şeklinde beslenebilirsiniz.

Birinci Hafta akşamları protein almamalısınız.

Birinci Hafta asitli içeceklerden uzak durun.

Birinci Hafta akşam 20:00 den sonra bir şey yemeyin.

İkinci Hafta programında bazı değişiklikler vardır. İlk haftadan farkı; öğlen ve akşam yemeği yemeden 30 dk. önce 1 bardak kefir içmeniz gerekiyor. Akşamları ise artık protein almalısınız.

Kös Forumda Konu İle İlgi Başlıkları

https://www.kadinaozelsirlar.com/forum/konu/kefir-diyeti-yapanlar.15

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay