Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ? Doğal Cilt Beyazlatma

Cildiniz, sanıldığı gibi oldukça az bir büyüklüğe sahip olan bir organ değildir. Hatta cildinizin bir organ olarak görülüp nitelendirildiğini bile pek çok kişi bilemeyebilir. Ancak cildiniz, vücudunuzda bulunan en büyük alana sahip deriye verilen bir diğer isimdir.

Bu kadar büyük bir organın elbette iyi bir bakıma ve korunmaya ihtiyacı vardır. Günümüzde pek çok kişi, kişisel bakımına oldukça fazla önem gösteriyor. Elbette kişisel bakımın yapılmasında da dikkat edilmesi gereken pek çok şey bulunuyor.

Özellikle renk tonu eşit olmayan ya da daha açık bir cilt tonuna sahip olmak isteyen kişiler kişisel bakım ürünleri ile geçici de olsa cilt tonlarını açmaya ve daha açık bir cilt rengine sahip olmak isteyebiliyor. Ancak bilinen pek çok kalıcı cilt rengi açıcı özelliğe sahip ürünlerle daha beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Doğal Cilt Beyazlatma

Geçmişte olan pek çok şey günümüzde de aynı şekilde kalmaya devam ediyor. Bu duruma verilebilecek en iyi örnek olarak koyu renkli cilt yerine beyaz yani açık cilt tonlarının tercih edilmesini gösterebiliriz. Cildinizin renk tonundan memnun değilseniz ve daha açık bir cilt tonuna sahip olmak istiyorsanız yapabileceğiniz pek çok şey bulunuyor.

Ancak cilt renginizi açmak için kimyasal içerikli kozmetik ürünleri yerine doğal ürünlerle de cilt tonunuzu açabilirsiniz. Evinizin ortamında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz cilt beyazlatıcı etkisi olan karışım ya da maskeler sayesinde cildinizin rengini kalıcı olarak açabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Maskesi

Maskeler, kozmetik sektöründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Pek çok farklı etkiye ve yapıya sahip maskeleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen maske türleri arasında cilt beyazlatıcı etkisi olan maskeler bulunuyor.

Cilt beyazlatıcı etkisi olan maskeleri, cilt tonunuza ve yapınıza uygun olarak tercih edebileceğiniz gibi aynı özelliğe sahip maskeleri evinizde bulunan malzemelerle de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cilt beyazlatma maskeleri mutlaka temiz ve makyajdan arındırılmış cilde yapılmalıdır. Aksi takdirde maskenin olumlu etkisi yerine olumsuz sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca cilt beyazlatma maskelerini belli bir süre aralığında uygulamanız gerekiyor.

Madecassol ile cilt beyazlatma

Cilt beyazlatma alanında etkili olan pek çok krem, maske ve yağ karışımı kozmetik ürünler bulunuyor. Cildinizin renk tonunu açmak ya da beyazlamasını sağlamak için istediğiniz herhangi bir cilt beyazlatıcı ürünü kullanabilirsiniz.

Ancak eğer cilt beyazlatma konusunda kısa sürede oldukça fazla etki almak isterseniz madecassol ile gözle görünür bir beyazlığa sahip olabilirsiniz.

Kantaron Yağı İle Cilt Beyazlatma

Günümüzde pek çok insan, doğanın şifalı yönünü keşfedip daha çok doğal ürünler kullanmaya gayret gösteriyor. Doğada bulunan her bir ürünün birçok farklı konuda şifalı olduğu yapılan bilimsel çalışmalar ile de ortaya konuluyor.

Bu nedenle pek çok insan, doğal ürünlere daha çok güveniyor. Günümüzde yeni yeni adını duymaya başladığımız ama aslında kırsal yaşamda pek çok kişinin bildiği ve kırsal yaşamda kullandığı kantaron bitkisinin cilt üzerinde olumlu etkileri bulunuyor. Özellikle kantaron yağı ile hazırlanan kremlerin içerisinde bulunan etken madde cilt tonunu eşitlemekle kalmayıp aynı zamanda cildi beyazlatma özelliğine de sahiptir.

Kantaron yağının beyazlatıcı etkisi sayesinde cilt tonunuzu kalıcı bir şekilde açabilirsiniz. Ancak doğal olan ürünleri kullanırken de dikkat etmeniz gereken durumlar olabiliyor. Eğer oldukça fazla miktarda kantaron yağını daha hızlı etki almak için uygularsanız cildinizde sivilce ve akne gibi oluşumlar olabilir. Bu sebeple az miktarda uygulamanız gerekiyor.

Patatesle Cilt Beyazlatma

En kolay ve hızlı şekilde beyazlatıcı etkiye sahip bir ürün kullanmak isterseniz patates sizin için kurtarıcı olacaktır. Patatesin içerisinde bulunan nişasta sayesinde beyazlatıcı etkisi olduğu biliniyor. Patatesi rendeleyip suyunu cildinize sürerek beyazlayabilirsiniz. Ancak durulama işlemini soğuk su ile yapmalısınız. Ayrıca patates sularını buzluk kaplarına koyarak dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Beyaz ve pürüzsüz bir cilt denilince akla ilk gelen hiç şüphesiz Uzakdoğu insanlarıdır. Ancak Uzakdoğu milletlerinden olan Japonların cildi pek çok kişiyi hayran bırakıyor. Japonlar daha beyaz bir cilde sahip olmak için pirinç maskesi ve pirinç suyu ile ciltlerine bakım yapmaya özen gösteriyor. Ayrıca ciltlerini oldukça iyi temizlemeleri ve kimyasaldan uzak yaşamaları da etkili oluyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay