Japon Diyeti İle Kilo Verin

Japonların bulmuş ve tüm dünyada hızla uygulanan bu diyet türü son derece sağlıklı ve faydalıdır. Japon kadınların güzelliklerini bile bu diyete borçlu oldukları söylenenler arasında yer alır. Bu diyet sayesinde kısa bir zaman aralığında istediğiniz gibi kilo verebilmek, Bir ay gibi kısa sürede 3-4 beden incelebilirsiniz. Vücudunuzun gayet sıkı ve formda görünmenizi sağlar. Fazla kilolardan kurtulmak için Japon diyetini tercih edebilirsiniz.

Japon Diyeti Nedir?

Hızlı ve sağlıklı kilo verdiren, ünlülerin bile sık sık yaptığı bir diyet türüdür. Kısa zamanda oldukça fazla ve sağlıklı kilo verdirttiği için en çok tercih edilen diyetler arasında yer alır. 7’den 70′ e tüm yaş aralıklarında herkesin uygulayabileceği bir diyettir. Bilinen belirgin bir zararı yoktur. Fakat unutulmamalıdır ki her bireyin bünyesi ve diyetlere tepkisi farklıdır. Ani baş dönmeleri yaşarsanız, gözleriniz kararırsa, mide bulantısı ile karşılaşırsanız yakın hastaneye giderek, bir checkup tan geçmeniz daha iyi olacaktır.  Diyetlere başlamadan önce mutlaka bir diyetisyen veya uzman hekimden onay almanız gerektiğini unutmamanızda yarar var.

Japon Diyeti Nasıl Uygulanır?

Japon Diyetinin asıl amacı, size olabildiğince sağlıklı bir şekilde kilo verdirtebilmektir. Unutmayınız ki hızlı kilo vermek için çok az yemek sağlığınızdan olmanıza ve metabolizmanızın çökmesine sebep olur. Az yemek size kilo verdirtmez akline vücudunuz yediklerinizi depolamak için yağ toplar ve kilo alırsınız. Az yemek sizi sağlık problemleri ile baş başa bırakacaktır. Her diyetin bir amacı ve belirlenmiş öğünleri olduğunu unutmamak gerekir.

Sabah kahvaltısı: Günün en önemli öğünü ve en çok dikkat etmeniz gerekenidir. Sabah kahvaltısı olabildiğince en iyi şekilde yapılmalıdır. 2 adet rafadan orta yumurta, şekersiz sade kahve, 3 dilim light kaşar peyniri, 1 dilim tam çavdar ekmeği ile gayet sağlıklı ve güzel bir kahvaltı yapmış olacaksınız.  Ara öğünlerde 1 yeşil elma yiyebilirsiniz.

Öğle yemeğinde: ise tamamen protein ağırlıklı beslenmemiz gerekiyor. Bu yüzden tavuk, harika bir öğün olacaktır. Tavuğun yanında taze yapılmış bir ayran veya yoğurt tüketebilirsiniz. Protein ağırlıklı beslenmek kaslar için büyük önem arz eder. Vücuda protein aldığımızda kas kütlesini korur ve yağ yakımını hızlandırmış oluruz. Protein ağırlıklı beslenmek diyetlerin ana temasıdır diyebiliriz.

Akşam yemeğinde: Mevsim sebzelerinden hazırladığımız salatamız olması gerekiyor. Sabah ve öğlen aldığımız doyurucu besinler ile gece oldukça hafif yiyerek midemizi ve metabolizmamızı zarara uğratmadan akşam öğünümüzü bitiriyoruz.

Diyetin Yanı Sıra Başka Ne Yapılmalı?

Diyetin yanında tabii ki spor muhteşem bir yardımcıdır. Düzenli spor metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına ve vücutta kilolardan dolayı oluşan sarkmaların önüne geçer. Bir diğer önemli konu ise günlük tüketmeniz gereken su miktarıdır. Günlük mutlaka 2 litreye yakın su tüketmeniz, zararlı toksinleri vücudunuzdan uzaklaştıracaktır.

Domates Suyu Diyeti İle Zayıflamak İster Misiniz ?

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum
  1. […] ek olarak zayıflama yöntemleri arasında bulunan Japon Diyeti […]

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay