Tarama Kategorisi

Cilt Bakımı

Sağlık ve Etkili Görünüm İçin Cilt Bakımı Önerileri

Sağlıklı ve etkili bir görünüm için öncelikle cildimizin sağlıklı olması önemlidir. Cilt bakımı olarak ilk dikkat edilmesi gereken kurallar içinde cildimizin sağlığı gelmektedir. Cildimizin sağlıklı görünmesi için öncelikle iyi ve dengeli beslenmemiz gerekir. Cildimize zarar veren yiyeceklerden ve ortamlardan uzak durarak, sağlıklı beslenerek cildimize yatırım yapabiliriz. Cilt sağlığımız için sigara ve alkolden uzak durarak, cildimiz için sağlıksız olan yiyeceklerden uzak durarak cilt sağlığımızı koruyabiliriz. Cildimizi bol su içerek, düzenli uyuyarak, sağlıklı beslenerek daha sağlıklı ve iyi bir hale getirebiliriz. Cildimiz için zararlı olan diğer bir şey de sağlıksız makyaj ürünleridir. Özellikle kalitesiz malzemeden üretilen yoğun kimyasal üreten makyaj ürünlerinden kaçınarak cilt sağlığımızı koruyabiliriz. İlla makyaj yapacaksak kaliteli ürünler kullanmalı ya da doğal yollardan kendimiz makyaj ürünü hazırlayabiliriz.

Cildimizi etkili gösteren cilt maskesi örnekleri içinde cildimizin daha etkili görünmesini sağlayacak olan cilt maskesi olarak pek çok cilt maskesi örnekleri bulabiliriz. Piyasada genelde eczanelerde satılan cilt maskeleri ile cilt bakımı yapabileceğimiz gibi kendi cilt maskemizi kendimiz de yapabiliriz. Örneğin salatalık ile yapılan cilt maskesi çok meşhurdur ve oldukça sağlıklıdır. Halka halka doğramış olduğumuz salatalıkları yüzümüzde bir müddet bekleterek cildimizdeki kiri, temizleyebilir, cildimizdeki nem dengesini sağlayabiliriz. Salatalık maskesi dışında yumurta maskesi gibi evdeki besinlerle yapacağımız maskeler de cildimize iyi gelecektir. Bu şekilde doğal yoldan cildimizi temizleyerek rahatlatabiliriz.

Cildimizin En Büyük Düşmanı Cilt Lekeleri’

Cildimizin sağlıksız ve kötü görünümüne neden olan cildimizin en büyük düşmanı olan cilt lekeleri dir. Cilt lekelerinin pek çok nedeni olabilir. Cilt lekelerinin en önemli nedenleri arasında cildin iyi temizlenmemesi, güneşten yeterince korunmamak ve gelişigüzel kullanılan makyaj ürünleridir. Cilt lekelerinin oluşmasını önlemek için öncelikle cildimizi su ve sabunla iyi bir şekilde düzenli olarak temizleyerek cildimizdeki gözeneklerin kapanmasını önlemeliyiz. Güneş lekelerini önlemek için güneşe çıkarken güneş kremi sürebilir, güneş gözlüğü ya da şemsiye kullanabiliriz. Aşırı derecede makyaj yapmaktan kaçınarak kimyasallarla dolu olan makyaj ürünlerini sık tüketmeyerek cildimizi koruyabiliriz.

 

 

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay