Güneş Yanığı İçin Krem Önerileri 

 Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte, kapalı alanlardan ışık hızıyla uzaklaşıldığı, bol oksijen ve d vitamini depolanabilecek açık alanlara akın edildiği şu günlerde, güneşin zararlı ışınlarından korunabilmek ve güneş yanığı ile başa çıkabilmek için kullanılabilecek bazı ürünler mevcut.

Güneş yanığına iyi gelen kremler

Yapılan araştırmalara göre, birçok insan güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almakta bir hayli ihmalkar. Olası güneş yanığı durumunda kullanılabilecek bir kaç krem örneği şu şekilde sıralanmıştır.

Bepanthen: Acıyı hafifletirken cildin dokusunu da onarabilecek, oldukça etkili olan bu krem güneş yanığı tedavisinde kullanılabilecek ürünlerden biri.

Anestol Pomad: Yanık tedavilerinde daha çok acıyı dindirmek için kullanılan bu krem Bepanthen ile kullanıldığında daha hızlı bir etkiye ulaşılacaktır.

Silverdin: Hem güneş kaynaklı yanıklarda, hem de diğer yanık ya da yara tedavilerinde rahatlıkla kullanılabilecek onarıcı kremdir.

Stilex Jel: Bölgesel uyuşma ile acıyı hafifleten, kaşıntı, böcek ısırması tedavilerinde kullanılmasının yanı sıra güneş yanıklarında da işe yarayan lokal tedavi jelidir.

Hametan: Çocukların ve kadınların daha yüksek oranda kullandığı Hametan, dermatologların sıklıkla önerdiği kremdir. Pişik, kaşınma gibi şikayetlerin yanı sıra güneş yanıklarında da kullanılabilir.

Bioderma Sensibio Forte Cream: Tıraş sonrasında, lazerli işlemlerden sonra, güneş yanıklarında, cildi anında rahatlatan formülü ile yatıştırıcı krem olarak kullanılabilir.

Kalamin losyonu: Duş sonrasında uygulandığında hafifletici ve rahatlatıcı etkiye sahip olan bu krem daha çok hafif güneş yanıkları için kullanılmaktadır.

Bu kremler ile çok ileri derecede olmayan güneş yanıkları kolaylıkla tedavi edilebilir. Daha ileri boyutlardaki yanıklarda, mutlaka bir dermatoloğa başvurulması gerekir. Tabi ki her şeyden önemlisi de herhangi bir şekilde güneşe maruz kalmadan önce, yüksek faktörlü güneş kremleri kullanarak ve gün içinde tazeleyerek bu durumla karşı karşıya gelmemek, güneşten gelebilecek zararlı ışınlardan olabildiğince korunmak önemlidir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum
  1. Harikasınız diyor ki;

    harika bir yazı teşekkürler

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay