Göz Altı Morlukları Neden Olur ? Nasıl Geçer ? Maske ve Krem Önerileri

Günümüz şartlarında pek çok cilt probleminin çözümü oldukça kolaydır. Geçmişte fiziksel değişim işlemleri oldukça nadir gerçekleşen operasyonlar olduğu için bu alanda belli başlı çözüm önerileri ne yazık ki mevcut olmayabiliyordu.

Genel olarak en çok şikayet edilen cilt problemleri arasında hiç şüphesiz yüz kısmında görülen problemler daha çok dikkat çekiyor. Bunun nedeni ise herkesin yüzünün sürekli dışa açık bir görünüme sahip olmasından kaynaklı olabiliyor.

Yüzde yer alan cilt problemleri arasında göz altı morlukları pek çok kişinin muzdarip olduğu bir konu olarak karşınıza çıkabiliyor. Göz altı morluklarının birçok nedeni olduğu için bu problemin tedavisinde olumlu sonuç alabilmek adına birçok farklı yol denenebiliyor.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz altı morlukları, pek çok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunları arasında yerini alıyor. Ayrıca göz altı morluklarının görülme sıklığı oldukça fazla olduğu için bu sorundan şikayetçi birçok insan bulunuyor.

Göz altı morluklarından kurtulmak isteyen ve bu konuda şikâyetçi olan kişiler, göz altı morluklarının nasıl geçeceğinin cevabını bulmak için çabalıyor. Göz altı morlukları eğer kalıtsal yani genetik olarak size aktarılmış bir cilt problemi değilse ufak tefek şeylere dikkat ederek göz altı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz. Uyku düzeninize dikkat ederekte göz altı morluklarının geçmesini sağlayabilirsiniz. Göz altı morluklarının tonları olduğu için iyileşme süresinde değişiklik görülebilir.

Göz Altı Morlukları İçin Maske

Günümüzde pek çok cilt problemi için maske kullanılarak bu cilt probleminin geçmesi sağlanabiliyor. Hatta her cilt sorununa ve cilt tipine özel olarak üretilen ve kullanılan maskelerde bulunuyor.

Göz altı morluklarının direkt olarak bir maske ile geçirilmesi mümkün değildir. Ancak maskelerden destek alarak kısa sürede göz altınızda bulunan morluklarının renk tonunun açılmasını sağlayabilirsiniz. Genel olarak göz altı morluklarında en etkli maske zerdeçal maskesidir. Bu maskeyi düzenli kullanarak göz altınızda bulunan morlukları geçirebilirsiniz.

Zerdeçal maskesi için gerekli malzemeler şunlardır:

  • Toz zerdeçal
  • Yoğurt ( ev yapımı olursa daha iyi olur)
  • Gül suyu
  • Bal

Tüm bu malzemeleri az miktarda karıştırarak macun kıvamına getirin daha sonra temiz göz altınıza kalın bir tabaka halinde sürün. 20 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayarak göz altı morluklarından gerçek anlamda kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Cerrahi Tedavisi

Göz altı morlukları pek çok kişi de görülen bir problem olduğu için bu problemin çözümünde cerrahi tedavi desteği alan kişi sayısı oldukça fazladır. Göz altı morlukları genel olarak birkaç dış destek ve bakım ürünleri ile tedavi edilebilirken genetik kökenli olan göz altı morluklarında en iyi tedavi yöntemi olarak cerrahi tedavi biliniyor.

Göz altı morluklarını bu alanda uzman cerrahların müdahaleleri ile kısa sürede yok edebilirsiniz. Ancak her cerrahi operasyonda olması gerektiği gibi bu müdahalede de belli riskler bulunuyor. Bu durumu dikkate alarak tedavi olmanızda fayda olacaktır.

Genetik Göz Altı Morluklarına Kesin Çözüm

Genetik olan göz altı morluklarının çözümü ne yazık ki daha zor olabiliyor. Ancak bu konudan etkili tedavi yöntemi olarak cerrahi tedavi göze çarpıyor. Ayrıca ışın tedavisi de bu alanda kullanılmaya başlandı. Genetik olduğu için tedavi süresi uzun olsa da sonuç olumlu olacaktır.

Göz Altı Morlukları İçin Krem Önerileri

Cildinizin her daim bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olması için krem kullanımına özen göstermeniz gerekiyor. Günümüzde pek çok kişi krem kullanımı konusunda bilinçsiz davranabiliyor. Özellikle göz altı morluklarına sahip olan kişilerin içeriğinde yağ oranı yerine nem oranı yüksek olan kremleri tercih etmesi daha doğru olacaktır.

Genel olarak tüm kremlerin içerisinde yağ oranı daha fazla bulunur. Ancak göz altı morlukları konusunda şikayetçi olan ve bu soruna kremler ile çözüm bulmak isteyenler nem oranı daha yüksek ve peeling etkisi olmayan kremleri tercih etmelidir. Peeling yani arındırıcı etkiye sahip olmayan ürünleri kullanmamanızın nedeni cildin göz kısmında yer alan derinin aşırı ince olmasından kaynaklıdır.

Ayrıca göz altı morluklarının geçmesini sağlamanız için gece kremleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Göz altı morluklarında daha yaşlı ve yorgun bir görünüm kattığı için kolajen içerikli kremler kullanarak her iki alanda da olumlu etki elde edebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Her konuda olduğu gibi göz altı morluklarının oluşmasının temelinde de birçok farklı neden olabiliyor. Göz altı morluklarının neden oluştuğuna dair net bir bilgi olmasa da bu durumi tetikleyen bazı unsurlar bulunuyor.

Fazla ışığa maruz kalma ve uykusuzluk bu nedenlerin başında geliyor. Ancak genetik etkenlerden dolayı göz altı morluklarına sahipseniz bu sizin genetiğinizde yer alır. Aslında genetik ve dış etkenlere bağlı olarak oluşan göz altı morluklarının temelinde farklı durumlar olabiliyor.

Göz Altı Morlukları Hangi Hastalığın Belirtisidir?

Her hastalığın ortaya çıkışında belli başlı belirtiler olduğu aşikar bir durumdur. Ancak göz altı morlukları birden fazla hastalıkla ilişkindirilse de daha çok göz ve beyin hastalıklarının habercisi olarak karışımıza çıkabiliyor.

Göz Altı Morluklarına Hangi Vitamin Eksikliği Neden Olur?

Vitaminlerin sağlığımız üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Ancak göz altı morluklarının oluşmasında A ve K vitaminlerinin eksikliği görülebiliyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay