Göz Altı Kremi Faydaları Nedir – Nasıl Uygulanır – Nereden Alınır ?

Yaşlanmanın gecikmesi, canlı ve güzel görünmek için şüphesiz uygulanması gereken en önemli cilt bakımı göz çevresi bakımıdır. Gözaltı torbalarının ve kırışıklıkların oluşmasını önlemek için özel olarak hazırlanan kremlere gözaltı kremi denir.  Göz çevresindeki deri vücudumuzda bulunan en ince ve en hassas deridir. Bu nedenle gözaltına ve göz çevresine hassas içeriği olan uygun kremler kullanmamız gerekir. Kremlerin içeriği de kimyasal ürünler kesinlikle olmamalıdır.  İnsan vücudunda yaşlanmaya başlayan ve en hızlı şekilde yaşlılık belirtilerinin görüldüğü bölge gözaltı bölgesidir. Uykusuzluk, stres, dengesiz beslenme ve genetik faktörler gibi nedenlerden ilk etkilenen bölgedir. Bu nedenle genç bir görünüme sahip olmak ve sağlıklı görünmek için bu bölgemize özen göstermeliyiz. Göz çevresi çok hassas bir alan olsa da uygulanan bakıma ve temizliğe en hızlı tepkiyi veren bölgedir. Bu nedenle göz çevrenize uygulayacağınız bakımların sonucunu kısa sürede görebilirsiniz. Ailesel faktörlere bağlı olarak gelişen göz çevresi sorunları biraz daha zaman alabilir. Ancak doğru materyal kullanımı ve düzenli bakım sonucunda genetik sorunlarınızı da çözebileceğinizi unutmayın.

Göz Altı Kremi Nasıl Uygulanır?

Gözaltı kremini uygulamadan önce cildimizi derinlemesine temizlemeliyiz. Temiz olan bölgelerde krem emilimi daha hızlı ve fazla olacaktır. Temiz olan göz çevrenize mercimek büyüklüğünde gözaltı kremi koyun ve parmaklarınızla tempolu bi şekilde bu kremi yedirin. Kremi sürme şeklinizin önemli olması kadar kremin miktarı da önemlidir. Fazla miktarlarda sürülen göz altı kremleri cildinizin yağlanmasına ve sivilce oluşumuna neden olur. Kremi kirpik diplerinize doğru sürmemelisiniz. Etkili bir şekilde sonuç almak için kirpik diplerinden yarım santimetre uzağa sürmelisiniz. Göz kapaklarınıza krem sürmeyi kesinlikle atlamayınız. Gözaltı bölgenize sürdüğünüz kremden göz kapağınıza da sürmeniz gerektiğini unutmayınız. Cildinize nemlendirici krem uygulamadan önce gözaltı kremini sürmeniz gerekir. Göz çevresi için üretilen kremlerin boyutları normal nemlendirici kremlere göre daha küçüktür. Bu nedenle nemlendiriciden sonra sürerseniz istediğiniz etkileri göremezsiniz.  Göz çevresi bakımı 18 yaşından itibaren uygulanması gereken bir işlemdir. İlerleyen yaşlarda yapılan bakımların etkisi istediğiniz seviyeye ulaşmayabilir. Bu edenle cildinizin ihtiyacını erken dönemde karşılamaya özen gösteriniz.

Göz Altı Kreminin Faydaları Nedir?

Gözaltı kremi doğru ve düzenli kullanıldığı sürece kısa zamanda olumlu sonuçlar vermektedir. Gözaltı kremlerinin faydalarını sıralayacak olursak;

  • Gözaltında bulunan ince deriyi güneş ve diğer ışıkların zararlı etkilerinden ve lekelerinden korur.
  • Gözaltındaki derinin yeterince nemlenmesini sağlayarak kazayağı denilen kırışıklıkların oluşmasını önler.
  • Cildin genç, canlı ve ışıltılı görünmesini sağlar,
  • Kişilerin kendilerine olan güvenlerinin oluşmasına katkıda bulunur.
  • Makyaj öncesinde kullanılan gözaltı kremi makyaj ürünlerinin zararlı etkilerine karşı ciltte bir bariyer oluşturur. Ayrıca cildi nemlendirdiği için makyajın uzun süre bozulmasını engeller.
  • Cildi besler ve cilt altındaki kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.
  • Gece yatmadan önce sürülen krem ciltteki hücrelerin yenilenmesini ve sağlıklı hücreler oluşmasını sağlar.
  • Gözaltı morluklarının ve torbaların oluşmasını engeller.

Gözaltı kreminin sağladığı bu avantajlardan yararlanabilmek için doğru krem formunu doğru şekilde kullanmalısınız. Aksi halde istediğiniz etkileri yakalayamayabilirsiniz.

Göz Altı Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kişisel bakıma verilen önemin artması sektörde birçok yeni markanın oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle gözaltı kremi almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak güvenilirliği ve bitkisel içeriği kanıtlanmış olan markaları tercih edin. Kalitesinden emin olduğunuz markanın sizin yaşınız için uygun olan krem modelini seçin. Gözaltı kremleri her yaş grubu için farklı üretilir. Bu nedenle yaş kriterine kesinlikle dikkat etmelisiniz. İçerisinde paraben ve alkol gibi sağlığa zararlı madde bulunduran ürünleri kesinlikle tercih etmeyin. Saç rengimizin farklı olması gibi herkesin cilt yapısı da farklıdır. Bu nedenle cilt yapınıza uygun olan ürünleri kullanmalısınız. Fiyatı pahalı olan ürünlerin kalitesi kanıtlanmış değildir. Bu nedenle maliyeti yüksek olan ürünün kalitesini mutlaka sorgulayın. Alerjik cilt yapısına sahipseniz uzman doktorların önerdiği içerisinde antialerjik maddeler bulunan kremleri tercih edin.

Göz Altı Kremi Nereden Alınır?

Gözaltı kremi ihtiyacınız olduğunda kozmetik ürün satışı yapan mağazalar, online kozmetik satış siteleri, eczaneler ve süper marketlerden alabilirsiniz. Gözaltı kremleri küçük miktarlarda satılan maliyetli kremlerdir. Online satış siteleri sürekli olarak indirim kampanyaları yapmaktadır. Bu nedenle internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde daha az para ödeyebilirsiniz.

Göz Altı Kremi Fiyatları

Gözaltı kremlerinin fiyatları belirlenirken kremin içeriği, markası, mililitresi ve üretici firmanın belirlediği maliyet fiyatı göz önüne alınır. Kaliteli ve içeriğinde kimyasal ürün barındırmayan krem markalarının fiyatları diğer kremlere göre pahalıdır. Genel olarak bakıldığında gözaltı kremi fiyatları 50- 400 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir.  Detaylı araştırma yaparak cildinize ve bütçenize uygun gözaltı kremini alabilirsiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay