Fucidin Krem Ne İşe Yarar ? – Sivilce İçin Kullananlar

Fucidin krem nedir ? nasıl kullanılır, neden tercih edilmelidir yan etkileri nelerdir ve benzeri tarzda çok sayıda merak edilenleri bu makalede siz okurlarımıza bilgi vermekteyiz. Bu kremin kullanıldığı alanlara bakıldığında etki alanının çok fazla olduğunu görmekteyiz. Fakat bu krem hakkında bilinmesi gereken çok şey bulunmaktadır. Unutmayın ki her ilacın veya tıbbi ürünün belirli şartlarda kullanılması gerekiyor. Sağlığınız için ne kadar gerekli olursa olsun yanlış kullanım durumunda bu tarz tıbbi ürünler sağlığınızı tehlikeye sokabilir.

 Fucidin Krem Ne İşe Yarar ?

Krem genelde ciltte oluşan sorunlar sonucundan kullanımı yaygınlaşan ve üretilen bir malzeme olarak günümüzde çok sayıda markanın etiketiyle karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunlar arasında yanık, kaşıntı, yaralar, sivilce ve benzeri şeyler vardır. Fakat bu sorunların her biri için hazırlanana özel kremler de mevcuttur. Bazı kremler yaralar konusunda iddialıyken bazı kremlerin sivilce konusunda daha etkin olduğu durumlar olabilir. Yani kremlerinizi sorunlarınıza göre seçmeniz ve bu şekilde tedavi uygulamanız sizler için daha uygun olacaktır. Biz bu yazımızda sivilce için en etkili olan fucidin sivilce krem nasıl kullanılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Fucidin Krem Sivilce İçin Nasıl Kullanılır ?

Sivilce oluşumu cilt üzerindeki boşluklara bakterilerin akın etmesi ve cildin hemen altında birikmesiyle oluşur. Etkili bir antibakteriyel özelliğe sahip fucidin krem, cilt üzerinde ve hemen altında yerleşik bulunan bakterileri temizleyerek hem sivilceleri yok eder hemde ilerleyen süreçte tekrardan sivilce oluşumunu engeller. Bu özellik göz önüne alınarak, sivilcelerden kurtulduktan sonra kremin kullanımı bırakılmamalı tam olarak 21 gün kullanımına devam edilmelidir. Sivilceler yok olunca kullanım bırakılırsa ciltte mevcut bakteriler tekrardan sivilce oluşumuna neden olabilir. Cilde sürülmesi esnasında kesinlikle göze ve dudaklara yakın kısımlara sürülmemelidir, etkili bir krem olduğu için yan etkiler görebilirsiniz. Eczanelerden alırken kesinlikle nasıl kullanılacağına dair tavsiyeler alın ayrıca ilaç içerisinden prospektüsü kesinlikle okuyunuz. Umarım Fucidin krem sivilce için kullanımı hakkında detaylı bilgi verebilmişizdir.

Fucidin Krem Bebeklerde Kullanımı

Fucidin krem için herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur ancak cildi tahriş etme riski olduğu için, fucidin krem bebeklerde kullanımı için ilk önce doktorunuza başvurmanız gerekmekte. Bebeğinizde ne için kullanacağınızı ve ne sıklıkla kullanılacağını bilgileri kesin ve net şekilde belirtilmeli.

Fucidin Krem Kullananlar Ne Diyor ?

Yazımız kaleme alındıktan sonra bizlere e-posta ile ulaşan kullanıcı yorumlarına yazımızda yer veriyoruz.

Merve hanım(19); Ergenlik döneminde özellikle alın kısmında çıkan sivilceler için kullandım. Yaklaşık 30 günü buldu kullanım sürem sonuç gayet tatmin edici.

Ayla hanım(41); Dönem dönem cildimde bölgesel sivilceler çıkıyordu neredeyse bir hastalık haline gelmişti. Bir tavsiye üzerine sadece sivilce çıkan yere değil tüm cildime bu kremi kullandım. Uzunca bir süre geçti ancak hala sivilceler tekrar etmedi memnuniyet üst düzey.

Sadık bey(30); Genetik olarak sanırım çene kısmımda sürekli sivilceler oluşuyordu yıllar geçse bile bu sorunu çözemedim. Bir eczacı arkadaşın tavsiyesi üzerine 20 günlük kullanım sonucunda sivilceler kurtuldum artık bir daha çıkar mı bilmiyorum ancak çıkarsa tekrardan sizlere bildireceğim.

Fucidin Krem kullananlar tarafından bizlere iletilen e-postalar şimdilik bu kadar, sizlerde bizlerle deneyimlerinizi paylaşmak için info@kadinaozelsirlar.com adresine e-postalarınızı gönderebilirsiniz.

Sivilce Sorunları için farklı çözümler arıyorsanız, sivilce için dış macunu kullanımı ve Defne Sabunu Sivilce yazılarımızı okuyunuz.

Fucidin Sivilce Kremi Fiyatı

Bunca yararlı özelliği olmasına rağmen, etkisi büyük fiyatı küçük fucidin krem fiyatı yaklaşık 13 TL olarak belirlenmiştir. Sizlere en yakın eczaneden temin edebilirsiniz.

Fucidin Krem Kullanıcıları Tarafından Sorulan Sorular

Yazımızın bu kısmında, sizler tarafından sorulan sorulara bire bir cevap vermeye çalışacağız. Sizler de bu yazımızı okuduğunuz da aklına takılan soruları sormak için çekinmeden info@kadinaozelsirlar.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Fucidin Krem Reçetesiz Alınır Mı ?

Evet, fucidin krem reçetesiz alınır. Her hangi bir eczaneden dilediğiniz gibi alabilirsiniz. Alırken eczacınıza ne için kullanacağınızı anlatırsanız sizleri yönlendirmeleri olumlu olacaktır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay