Evde Dudak Peelingi Nasıl Yapılır ? Şeker, Bal ve Vazelinli Tarifler

Özellikle kış aylarının gelmesi, dudak bakımının önemini artırıyor. Mevsim geçişlerinde cansızlaşan, kuruyan ve çatlayan dudaklardan kurtulmak için sizlere evde dudak peelingi nasıl yapılır anlatacağız. Tarifler arasında bir çok alternatif mevcut, bal ile şeker ile veya balsız bir şekilde yapılacak dudak peelingi tarifleri mevcut.

Dudak Peelingi Şeker Yağ

3 çay kaşığı zeytin yağ

1,5 çay kaşığı toz şeker

Bu 2 malzemeyi istediğimiz ölçülerde karıştırıyoruz sadece 1 kişi kullanacaksa yukarıda yazılı ölçüler yeterli gelmektedir. Parmağımızla kabın içerisini karıştırarak bir tutam da parmağımıza alarak dudağımıza bastırarak ovalıyoruz. Parmağımıza özellikle toz şekerlerden bolca aldığımıza dikkat edelim. Ovalama işlemi bittikten sonra 5 dk kadar bu şekilde bekliyoruz ve dudağımızı bir peçete yardımıyla temizliyoruz. Daha sonra eski bir dış fırçasıyla dudağımızı hafifçe fırçalıyoruz. Son adım olarak dudağımızı kuruladıktan sonra lip balm ile dudağımızı nemlendiriyoruz.

Çok kısa sürede uygulayabildiğimiz, herkesin evinde olan kolay malzemelerle yapılıyor olması. Şekerli dudak peelingini bizler için olmazsa olmaz bir hale getiriyor. Haftada 1 veya 10 günde bir yapıyor olmanız, sizleri kış aylarında kuruluk şikayetinden kurtaracaktır.

Dudak Peelingi Bal İle Tarifi

3 çorba kaşığı esmer şeker

1,5 çay kaşığı bal

1,5 çay kasığı hindistan cevizi yağı

3 malzemeyi de bir kabın içerisine koyarak iyice karıştırıyoruz. Eğer 1 kişi ile kullanacaksanız verdiğimiz ölçüler uygundur ancak 2 veya 3 kişilik yapacaksanız aynı oranlarda ölçüleri artırabilirsiniz. Yine ilk tarifimizde olduğu gibi karıştırdıktan sonra parmağımıza bir miktar alarak dudağımıza sürüyoruz. Bu şekilde bir kaç defa parmağımızla karışımı dudağımıza sürüyoruz. Daha sonra hiç bir işlem uygulamadan dudağımızın üstünde kalan kısmı bir peçete yardımıyla alıyoruz. Karışımı oluşturduğumuz kapın kapağını kapatarak 1 hafta kadar kullanabilirsiniz. Haftanın her günü bu şekilde dudak peelingi uygulamanız sonucunda kış aylarında oluşan kuruluğun üstesinden gelmiş olacaksınız.

Dudak Dolgunlaştırma Peelingi

1 çay kaşığı kadar şeker

1,5 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı kadar tarçın

Bu dudak dolgunlaştırma peelingi püf noktası tarçın, gördüğünüz gibi diğer tariflerimiz de bulunmayan bir malzeme. Tarçın hem dudak üzerinde ki ölü derileri atacağı gibi dolgunlaştırma için bize yardımcı olacak. Tarçın biraz dudaklarınızı yakabilir endişe etmeyin bizim belirtiğimiz süre kadar karışımı dudaklarınızda tutarsanız hiç bir sorun yaşamayacaksınız.

 

Belirtiğimiz ölçülerde malzemeleri bir kap içerisinde karıştırıyoruz ardından şekerler erimeden karıştırarak dudağımıza sürüyoruz. 5 dk kadar dudağımıza beklettikten sonra bir peçete ile dudak dolgunlaştırma peelingini dudağımızdan siliyoruz. Peelingi ne kadar bekletirseniz yararı o kadar artacaktır ancak tarçın bir süre sonra yanma yapmaya başlayacaktır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay