Diş Macunu İle Sivilceye Kesin Çözüm

Diş Macunu İle Sivilceye Kesin Çözüm, dişlerin üzerinde bulunan yemek artıklarının temizlenmesinin yanı sıra nefesinizi de tazeleyen bir sağlık ürünüdür. İçindeki mevcut maddeler dişlerinize olduğu kadar bazı cilt sorunlarına da iyi gelmektedir. Diş macununu sivilce bakımında kullanabilir ya da siyah nokta temizliği için peeling şeklinde yüzünüze uygulayabilirsiniz.

 

Sivilcelere Diş Macunu İyi Gelir Mi?

Diş macunu ile sivilcelere bakım yapmak için, beyaz ve sade bir diş macunu seçilmelidir. Seçilen sade macunun içinde dişleri daha da beyazlatma özelliği olan “peroksit” maddesi bulunmamalıdır. Ayrıca macunun içinde bulunan florid ve methanol ürünleri de cildi tahriş edebilen ve cilt problemlerine iyi gelmeyen maddelerdir. İçinde bu maddelerin bulunmadığı bir macun seçerek işlemlere başlayabilirsiniz.

Diş macunu ile siyah nokta temizliği için peeling de yapılabilir, bunun için de seçeceğiniz macunu jel yapıda ve naneli olması gereklidir. Naneli ve mentollü diş macunları bu peeling bakımı için son derece uygundur.

Diş Macunu Sivilceleri Nasıl Geçirir?

Diş macunu, içinde bulunan kimyasal maddeler nedeni ile sivilcelerin üzerine sürüldüğü zaman sivilceleri ​​​​​küçültür ve kurutur. Sonuç olarak daha çabuk kızarıklığını giderir ve şişkinliğini alarak daha iyi olmasını sağlar. Sivilcenin üzerini tamamen kaplar ve hava almasını engellediği için cilt yağı, kir gibi pisliklerin birikmesinin önüne geçer. Diş macununu, sadece sivilceler üzerine sürün. Asla tüm cilde uygulamayınız.

Diş macunu uygulaması yapılırken cildiniz önceden iyice temizlenmiş olmalıdır. Gece yatmadan önce temiz bir cilde özellikle sivilceli bölgenize dairesel hareketlerle masaj yaparak macun sürebilirsiniz. Macun yüzünüzde mutlaka bir saat kalmalıdır. Uyurken bunu uygulayabilirsiniz. Kalktığınızda bol su ile durulayınız.

Siyah noktalar için peeling yapacaksanız, jel kıvamında olan ve naneli macunu burun ve yan taraflarına yumuşak bir fırça ya da parmaklarınızın yardımı ile dairesel hareketlerle sürünüz. Birkaç dakika burnunuzda beklettikten sonra ılık su ile yıkayın ve tüm jeli temizleyin. Cildiniz hem kirden arınacak hem de nane ve mentol etkisi ile daha ferah bir gözenek yapısına sahip olacaktır.

Ayrıca diş macunu yanık tedavisinde de acıyı azaltmak amacıyla kullanılabilir. Yanmış olan bölgeye sürülerek acısının azaltılmasında ve kızarıklığın geçmesinde son derece etkilidir. Yanık macun sayesinde hava almadığı için daha kolay ve acısız bir şekilde iyileşir.

 

​​​​​

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay