Dikdörtgen Salon Dekorasyon Fikirleri

Evinizi istediğiniz gibi dekore etmek oldukça zor bir iştir. Evin içini sizin için en uygun şekilde dekore etmesi için bir iç mimar tutacak bütçeniz yoksa bu iş tamamen sizin hayal gücünüze ve emeğinize kalır. Tutmuş olduğunuz ya da direkt satın aldığınız yuvanız mimari şekil itibariyle istediğiniz gibi düzgün olmayabilir. Evin en önemli ve en gösterişli yer salon olması istenir. Evinize gelecek olan misafirinizi her zaman Dikdörtgen salon da ağırlarsınız ya da büyük aile toplantılarınızı bu salonunuzda gerçekleştirirsiniz.

Evin Şekline Göre Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salonunuzun şekli sizin o salonu nasıl dekore etmeniz gerektiğini bilmeniz açısından büyük önem taşımaktadır. Dikdörtgen salon sahibiyseniz ve aynı zamanda da küçük bir salona sahipseniz salonunuzda mimari olarak iki kısa kenar bulunmaktadır. Bu bulunan kısa kenarların birinde daima yer açısından odaya giriş kapısı konumlandırılır. Diğer kısa kenar da dışarı bakan cam bölümü olarak konumlandırılmış olma ihtimali bir hayli yüksektir. Mimari tasarımlar her tasarımcıdan dolayı farklılık göstermekle birlikte genel olarak yapılan iç mimarlıklar bu şekildedir. Dikdörtgen salon dekorasyonu oldukça zordur. Küçük dokunuşlar yaparak yemek masasının arkasına koyacağınız büyük bir ayna salona derinlik katar ve dar olan alanı daha ferah ve daha şık göstererek göze daha büyük gelmesini sağlar.

Kısa olan duvarlarda tekli berjer kullanabilirsiniz. Giriş tarafına yani mutfağınıza yakın olan bölüme mutlaka yemek masasını koyun ki mutfak ile salon bölümleri arasında dolaşırken salonunuzda oturan konuklarınızın konforunu düşürmeyin. Salonda kullanılacak masa mümkün olduğunca kenarları oval ve yuvarlak bir masa kullanılması estetik yönden daha çok tavsiye edilir. Ayrıca dikdörtgen şekilli salonlarda herhangi bir yapacağınız dekorasyon hatası salonunuza yerleştiremediğiniz eşyalarınızın tren şeklinde görünmesine yol açabilir, bu durum da estetik kaygılardan daha uzak yalnızca alanı doldurma kaygısı içinde kalmış bir dekorasyon yaratmış olursunuz.

Dikdörtgen Şeklindeki Salona Göre Eşya Seçimi Nasıl Olmalıdır

Salonunuz geniş açılı bir dikdörtgen şeklinde ise L koltuğu en uygun yere konumlandırmalısınız. Bu açından salonunuz form itibariyle daha fonksiyonel bir yaşama alanına dönüşmüş olacaktır. Dar uzun şekilli bir salona sahipseniz kısa olan kenarlara küçük koltukları koyun ve arkalarındaki duvarlara aynalar asarak salonu daha geniş gösterin. Ayrıca güneş ışınlarının aynaya çarpıp yansımasından ötürü doğacak olan alan derinliği hem size hem de konuklarınıza ayrı bir huzur verecektir.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay