Cilt Lekeleri Nasıl Geçer ?

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer ?

Cilt lekelerinin oluşmasında pek çok neden vardır. Peki, Cilt Lekeleri Nasıl Geçer ? Bu nedenlerden en çok bilinenler ise güneş lekeleri ve ilerleyen yaştır. Ciltte oluşan bu lekelerin ortadan kalkması için pek çok yöntem ve maske çeşitleri vardır. Güzellik ve cilt bakımı için uygulanan bu bakım kürlerinin düzenli olarak yapılması, ciltteki lekelerin daha hızlı geçmesini sağlayacaktır. Cildin iyi bir şekilde temizlenmemesi sonucunda da cilt lekeleri oluşmaktadır. Aynı zamanda nemlendirilmeyen ciltte leke dışında çeşitli kırışıklıklar da meydana gelmektedir. Bu problemlerin önüne geçmek için düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir.

 Cilt Lekelerinin En Büyük Kaynağı Güneş

Cilt lekelerinin kaynağı olan güneşe direk olarak maruz kalmak, ciltte pek çok problemlerin oluşmasına neden olur. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak bu problemlerin önüne geçmektedir. Güneş kreminin yanı sıra 15 dakikadan fazla güneşe direk maruz kalmakta ciltte leke oluşturur. Bundan dolayı güneşli günlerde mutlaka şapka ya da şemsiye ile korunmalısınız.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer ; Maydanoz Limon Maskesi

Bu maskenin düzenli bir şekilde uygulanması sonucunda etkisini kısa bir süre içerisinde fark edeceksiniz. Maydanoz ve limon maskesi için gerekli olan malzemeler; yarım demet kadar maydanoz, 1 su bardağı su. Maydanozları yıkadıktan sonra küçük parçalara ayırın. Ardından bir cezve içerisine 1 su bardağı kadar su koyup kaynatın, ardından maydanozları ekleyin. Daha sonra kaynaması için altını kısık ateşte bırakın. Yaklaşık 10 dakika kaynadıktan sonra bir tam limonu içine sıkın. Göz pamuğu ile her sabah uygulayın. Kapalı bir kap içerisinde bekleterek her gün uygulayabilirsiniz.

 Maydanoz ve Yoğurt Maskesi

Yaklaşık yarım demet maydanozu yıkadıktan sonra küçük parçalar haline getirin. Daha sonra 1 yemek kaşığı kadar yoğurt ile birlikte kase içerisinde karıştırın. Ardından cildinize uygulayın, yaklaşık 25-30 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.

Ciltteki Lekeler İçin Kesin Çözüm Maskeler

Birçok insan, cildindeki lekelerden kaynaklı rahatsızlık duymaktadır. Bu nedenle, istenmeyen bu görüntüden kurtulmak adına ciltteki lekeler için kesin çözüm yolları ararlar. Bazı firmalar, bu tip durumlar için krem bazında yüz maskesi geliştirmiştir. Bu tip ürünlerden kullanılmak istenirse, ürünlerin üzerinde kullanım kuralları yazılı şekilde bulunacaktır.

Evde Cilt Lekelerine Çözüm Olacak Maskeler

Birçok kişinin tercih ettiği, evde sağlıklı bir şekilde kendi elleri ile hazırladıkları maskelerdir. Bu doğal yöntemler ile yapılan maskeler, daha güvenilir olmaktadır.

Salatalık Maskesi

-Yarım salatalık rendesi
-Bir su bardağı yulaf ezmesi
-Bir çay kaşığı yoğurt

Tüm bu malzemeleri karıştırın. Hamura benzer bir kıvam elde ettikten sonra, göz çevrenize gelmeyecek şekilde karışımı yüzünüze sürün. Lekeli bölgelere iyice yedirerek sürmeniz, sizin için daha faydalı olacaktır. On beş dakika kadar kurumasını bekleyin ve ılık su ile durulayın. Haftada bir defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Çilek Püresi Maskesi

-İki tane çilek püresi
-Bir yemek kaşığı lavanta yağı
-Bir çay kaşığı bira mayası

Tüm malzemeleri, krem kıvamına gelene dek karıştırın. Göz, dudak ve boyun bölgenize gelmeyecek şekilde cildinize uygulayın ve on beş dakika kadar bekleyin. Ilık su ile durulayın. Haftada bir defadan fazla uygulamayın.

Cilt Maskesi

-Bir çay kaşığı bira mayası
-Bir yemek kaşığı yoğurt
-Durulamak için süt

Yoğurt ve bira mayasını karıştırıp, yüzünüze uygulayın ve yirmi dakika kadar bekletin. Soğuk süt ile duruladıktan sonra, cildinizde kalan sütü de soğuk su ile durulayın.

Havuç Maskesi

-Bir kase haşlanmış havuç püresi
-Durulamak için süt

Püreyi yüzünüze kalın bir tabaka oluşacak şekilde sürün ve yirmi dakika bekletin. Soğuk süt ile cildinizden havucu arındırın. Ardından soğuk su ile tekrar yıkayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Bizlere Yorum İle Soru Sorabilirsiniz