Çiçekli Elbise Modelleri

Bayan denince akla şıklık denince de ilk etapta elbise gelmektedir. Son yıllarda çiçekli elbise modelleri oldukça revaçtadır. Biz bayanlar yazın uçuş uçuş rengarenk çiçekli elbiseler giyinmeye adeta bayılırız.

Çiçekli Elbiselerin Kumaş Türleri ve Modelleri

Çiçekli elbiselerimiz genelde siyah ya da beyaz zemin üzerine iri dallı güllü desenlerden oluşmaktadır. Bunlar çok iri çiçekler ve desenlerle süslenmiştir. Kırmızı, sarı, yeşil, mavi, turuncu gibi zıt renkler bir arada kullanılarak adeta bir renk cümbüşü ve albeni yaratılmaktadır.

Çiçekli elbiseler için çoğu zaman kumaş türü olarak şifon, tül gibi ince kumaşlar tercih edilse de basma, keten gibi kumaşlardan da bu tarz elbiseler çokça dikilmektedir. Bu tarz elbiseler abiye olarak düğünlerde, iş yemeklerinde özel davetlerde abiye olarak kullanılabildiği gibi sıradan ev gezmelerinde, günlük hayatta da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Çiçekli elbiseler tesettür giyiminde de sıkça tercih edilir. Yani bunları kapalı bir bayanda rahatça giyinebilir. Çiçekli elbiseler çoğunlukla bol ve dökümlü elbiselerdir. Bunlar genellikle etek boyu uzun olarak tercih edilirler. Ancak diz altı, diz üstü, mini ve süper mini tercihler de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Uzun kollu, bol kollu modeller oldukça yaygındır. Ayrıca askılı, straplez modeller günümüz plaj modasının adeta vazgeçilmezi olmuştur.

Her yaş grubu arasında sıklıkla tercih edilir. Özellikle son yılların ister abiye olsun isterse günlük olsun elbise modasını gözden geçirdiğimizde çiçekli, bol renkli, desenli elbiselerin ilk sıralarda tercih edildiğini görmek hiç de zor bir şey değildir. Ve bundan sonra da renkli, canlı giyinmeyi seven bayanlar var oldukça moda dünyasındaki yerini kaybetmeyecek aksine mağaza vitrinlerinde yerini ve değerini artırmaya günden güne devam edecektir. Her bayanın şıklığının imzası olacaktır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay