Buzun Cilde Faydaları Nelerdir? Buz Cilde Nasıl Uygulanır ?

Sıcak ve soğuk şok etkileri çoğu zaman cilde zarar vermektedir. Fakat buzun cilde faydaları ve tek başına cilde yaydığı ferahlık herkesin bilmediği gizli bir gerçektir. Bu yüzden mutlaka sabah ve akşam olmak üzere saf ve katkısız su ile hazırladığınız buz küplerınızı alın ve cildinize derinlemesine bastırarak yavaşça masaj yapın. Yaklaşık 1 ay içerisinde buzun cilde faydaları görünmeye başlanacak ve sizi şaşırtacaktır.

Makyajların Alternatifi Buz Küpleri

Hayatımızın büyük bir bölümünü makyajlar ele geçirmiştir. Özellikle vazgeçilmez olan fondötenler ve göz farları cilt sağlığını oldukça zora sokmaktadır. Yağlı ciltlerde daha çok görülebilen cilt rahatsızlıkları nedeniyle kapatıcılar genellikle kalıp kalıp durur veya bazı yüz bölümlerinde aşırı bir şekilde göze batar. Tamda bu kısımlarda saf buz küpleri devreye girer. Küpü alın ve bu sorunlu bölümlere her sabah güzelce masaj yapın. Buz küpü masajından sonra kapatıcınızı sürdüğünüz de çok daha kusursuz bir görünüşe sahip olmuş olacaksınız. Bu şekilde her zaman vazgeçilmez ve kusursuz bir makyaj görünümüne kavuşacaksınız. Bu yöntem cildinizin pürüzsüz olmasını sağlar. Ayrıca yüzünüzde olan makyajın çok daha uzun süre kalmasını sağlar.

Akne ve Sivilcelere Buz Küpü Masajı

Cildinizde ciddi derecede sivilce veya akne problemi bulunuyorsa buz masajı cildinizin kusurlu olan yerlerine çok iyi gelecektir. Bu bölgenin uyuşmasını sağlayarak, zamanla o bölgede sivilce ve sorunlarının yok olacak, buzun cilde faydaları kendini gösterecek. Cilt lekelerinin yok edilmesine de son derece yardımcı olabilen buz küpü masajını birçok cilt probleminde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Buzu küpü ile derinlemesine bir masaj ile kusursuz bir görünüme sizlerde rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

Buzun Cilde Faydaları ; Buzla İstenmeyen Tüyleri Almak

İstenmeyen tüyleri alma süreci cildiniz için zor anlar geçirmenize neden olmaktadır. Bu sebeple kaş, bıyık bölgelerinizde tüy alma işlemini gerçekleştirmeden önce saf buz masajı yapmayı deneyebilirsiniz. Buz küpünü sürdüğünüz bölgenin iyice uyuşmasını sağlar ve daha az acı hissetmenize sebep olur. Böylece tüylerinizi alırken canınız eskisine göre daha az yanacak ve tüylerden dolayı kızarıklık problemi yok olacaktır.

Şiş Gözler İçin Buz Maskesi

Buzun cilde faydaları arasında şişliklere iyi gelmesi de bulunur. Aşırı uykulu ya da çok uykusuz olduğunuz zamanlarda göz altındaki şişkinliği buz küpleriyle yok edebilirsiniz. Ortaklıkla şiş göz altlarıyla dolaşmaktansa ufak bir evde cilt bakımı yaparak saf buz küpü sayesinde şişliklere son verebilirsiniz. Ayrıca içten sızlayan yerlere konulan bir buz küpü bölgenin uyuşmasını ve kan akışının yavaşlamasını sağlayarak sizi rahatlatacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle