Burundaki Siyah Noktalar İçin Diş Macunu Çözüm Olabilir Mi ?

Cilt sorunları, günümüzde pek çok kişinin etkilendiği bir durum olarak biliniyor. Cilt sorunları arasında bazı cilt sorunları daha kolay geçerken bazıları daha cerrahi destekle geçebiliyor.

Günümüzde en çok karşılaşılan cilt problemleri arasında siyah nokta problemi en başta geliyor. Siyah noktaların cildin belli bölgelerinde görülmesinin de pek tâbi belli başlı nedenleri bulunuyor. Siyah noktaların ciltten çıkarılması yani temizlenmesi oldukça zor gibi görünebiliyor.

Ancak siyah noktaları ciltten çıkarmak oldukça kolaydır. Özellikle burun bölgenizde bulunan siyah noktalar pek çok kişiyi rahatsız ediyor. Siyah noktalardan evinizde bulunan malzemelerle rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Siyah Nokta Nedir?

Cildinizde pek çok sorun gözlemleyebilirsiniz. Pek çok kişi cildinde bulunan sorunlardan şikayetçi olabiliyor. Ancak cilt sorunları arasında neredeyse herkesin cildinde bulunan siyah noktalar, aslında ciltte bulunan gözeneklerin yağ ve kir ile tıkanmasıyla oluşur.

Aslında ciltte bulunan siyah noktaları önlemenin en önemli yolu gözeneklerin daralıp küçülmesini sağlamak olacaktır. Siyah noktaların oluşmasında etkili olan pek çok şey bulunuyor. Siyah noktalar cildin dıştan ve içten iyu bakılmaması ile ortaya çıkan bir cilt sorunudur.

Siyah Noktanın Oluşumu

Vücudumuzda oluşan her sorunun belli başlı nedenleri bulunuyor. Bazı sorunların nedenleri bilindiği için daha kolay bir şekilde çözülebiliyor. Siyah noktaların oluşumunda pek çok şey bulunuyor. Siyah nokta oluşumunu destekleyen şeyler şu şekildedir:

  • Cildin temizlenmemesi
  • Gözeneklerin büyümesi
  • Sağlıksız beslenme
  • Ciltte yağ ve kirin artması
  • Su tüketmemek

Bu gibi pek çok nedenden dolayı siyah noktaların ciltteki oluşumu artış gösteriyor.

Burunda Siyah Nokta Neden Olur?

Siyah nokta genellikle yüz bölgesinde yaygın olarak görülüyor. Ancak siyah noktaların cilt üzerinde en çok görüldüğü yer burun bölgesidir. Siyah noktalarının burun bölgesinde görülmesinde bu bölgenin oldukça yağlı ve gözenekli olması etkili oluyor.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Diş Macunu Kullanılır mı ?

Siyah noktaları yok etmenin pek çok yolu bulunuyor. Bunlardan biride burundaki siyah noktalar için diş macunu kullanmak. Siyah noktaları evinizde bulunan diş macunu sayesinde kolaylıkla yok edebilirsiniz. Diş macununu burun bölgenizde bulunan siyah noktaların üzerine ince bir katman hâlinde sürün. Daha sonra diş macunu kuruduktan sonra burun kenarlarından hafifçe kuruyan diş macununu çıkarın.

Kös Forumda Konu İle İlgili Başlıklar

https://www.kadinaozelsirlar.com/forum/konu/siyah-nokta-neden-olur.18/

https://www.kadinaozelsirlar.com/forum/konu/siyah-nokta-maskesi-onerileri.17/

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay