Bitkisel Diyetler Ve Etkileri

Vücudun yağ yakabilmesi için temel olarak; günlük alınan kalorinin, gün içerisinde harcanandan daha az olması gerekmektedir. Şok diyetler ve bilinçsiz olarak yapılan diyetler, vücut üzerinde tahribatlara sebep olabilir. Damar sertliği, kalp ritmi bozukluğu, damarlarda yağlanma gibi olumsuz etkilerden korunmak için bitkisel diyet yapmak; doğal, ucuz ve ulaşılabilir olması nedeniyle en çok tercih edilen çözümlerdendir.

Bitkisel ilaçlar binlerce yıldır alternatif tıp olarak kullanılmaktadır. Vücut için en doğal ve en zararsız gözüken bitkisel diyet türü sadece ülkemizde değil tüm dünyada gittikçe daha yaygın bir hal almaya başladı. Tıbbi bakım ve rutin kontrollerin yanında hastalıklardan kaçınmak için iyi bir diyet ve kontrollü beslenme önemlidir. Bitkisel diyet zayıflamaya yardımcı olduğu kadar, vücuttan toksinlerin atılımında da başrolde onar. Sağlıklı zayıflama yöntemleri için sadece bitkisel ürünler tüketmek yerine; planlı, diyetisyenle iş birliği içerisinde kişisel olarak planlanmış bir diyete uyulmalıdır.

Bitkisel Diyet Kürleri

Bu diyet özü, yemeklerden önce günde 2-3 kez tüketilen bitkisel çaylardan oluşur. Bitkisel çayların tüketimine ek olarak, bazı ek tavsiyelere de uymalısınız. Günlük menünüz, 1/3 sebze, meyve ve baklagillerden oluşmalıdır. Mutlaka 200 gram et yemelisiniz. Süt ürünlerini yiyebilir, ancak yağ içeriğine dikkat edilmeli çok yüksek olmamalıdır. Beyaz ekmek tüketimi, kepekli ekmek ile değiştirilerek sınırlandırılmalıdır.

İştahı azaltmak için özellikleri olan otlar; keten tohumu, deniz yosunu. Ayrıca nemi emerek, mideyi doldurarak doldurabilir, sonuç olarak açlığı tatmin edebilirler. Metabolizmanın normalleşmesi için özellikleri olan otlar: zencefil, zerdeçal, ısırgan otu.

Enerji harcamalarını arttıran otlar normalden daha fazla kalori yakmaya yardımcı olurlar. Bunlar, biberiye, zencefil gibi baharatlardır

Kür tarifi basittir. 200 gram kaynar su için yeterli miktarda bitki çayından eklemek 15-20 dakika boyunca kapalı bir kapta beklemeniz gerekir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay