Beyaz Çayın Faydaları Nedir ? Beyaz Çay Nasıl Demlenir ?

Beyaz çay, diğer siyah ve yeşil çaylardan ayıran en faydalı ve ayrıcalıklı özelliği az işlem görüyor olmasıdır. Tadı doğal çiçek tadında rahat ve hafif bir içimi vardır. Üretiminde ise yine siyah çayın elde edildiği bitki kullanılıyor ancak erken dönemde çayın filizlerinden ve tomurcuklarından elde edilen bir çay. Böylece beyaz çay nasıl üretiliyor kısaca fikir beyanında bulunmuş olduk. Siyah çay gibi fermantasyona girmeden doğal yöntemlerle kurutularak elde ediliyor. Beyaz çay nedir sorularınıza nispeten cevap verdiğimize göre artık bu çayla ilgili diğer bilgilere geçebiliriz.

Beyaz Çayın Faydaları

  • Cilt yapısını elastik bir hale getirerek gençleştirir.
  • Kemikleri güçlendirir.
  • Anti-aging konusunda bilinen en etkili yöntemdir.
  • Antioksidan  özelliği vardır bu sayede yağ yakımında yardımcıdır.
  • Yağ oluşumu engelleyen özelliği vardır.
  • Yumurtalık kanserine karşın uzun vade de yararlı olduğu gözlenmiştir.
  • Ödem atıcı özelliğe sahiptir.

Beyaz Çay Nasıl Demlenir ?

Beyaz çay demlenirken, su kaynadıktan sonra bir süre 2-3 dk kadar bekleyin. Çok sıcak kaynar bir suyu beyaz çayımızın üzerine dökerseniz haşlamış olursunuz. Yaklaşık 70 ile 80 derece olan suyla demlenmesi daha doğru bir uygulama olacaktır ayrıca bu şekilde demledikten sonra içime hemen hazır olacaktır. Bir orta boy fincana 2 çay kaşığı kadar ilave ederek üzerine 70 ile 80 derece olan suyumuzu döküp 5 dk kadar bekleyin ve bu şekilde tüketiniz.

Beyaz Çay Kilo Fiyatları

Üretimi yine siyah çayın elde edildiği bitkiden olan çayın fiyatının neden bu kadar yüksek olduğu merak edilmekte. Şöyle ki; 1 dönümden elde edilebilecek siyah çayın yaklaşık %10’u kadar white tea elde ediliyor. Ülkemizde lipton ve çaykur tarafından 2014 yılında Emine Erdoğan ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan girişimlerle üretilip satımına başlanmıştır. Yine siyah çayın diyarı olan Doğu Karadeniz bölgemizde oranın iklim koşullarında yetiştirilmektedir. beyaz çay 1 kg fiyatı yaklaşık olarak 400 ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Beyaz Çay Kullananlar Tarafından Sorulan Sorular

Yine bu çayı kullanan bir çok okurumuz tarafından bizlere yöneltilen veya sizlerin merak ediyor olduğunu tahmin ettiğimiz bir takım sorulara bire bir cevap vereceğiz.

Beyaz Çay Aç Mı Tok Mu İçilir ?

Aç karnına sabah hiç bir şey yemeden tüketiminde daha etkili bir yağ yakımı gözlenmektedir. Ancak günün her öğününde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Gece yatarken de tüketmenizde bir sakınca yoktur çünkü çok açık ve hafif bir çay olduğu için uykunuzu kaçırmaz, sizi rahatsız etmez.

Beyaz Çay Adet Söktürürmü ?

Rize üniversitesinin ve Çaykur’un ortak yapıtğı araştırmada yumurtalıklara bire bire iyi geldiği uzun çalışmalar sonucunda teyit edilmiştir. Ayrıca adet döngüsünü düzenleyici ve erken yaşta yumurtalık kanserini önleyici olduğu aynı çalışma da belirtilmiştir.

Beyaz çay Ayda Kaç Kilo Verdirir ?

Tek başına kilo verdirme özelliği olmayan diğer adıyla white tea, yağ yakımı kolaylaştırıcı özelliği bulunmaktadır. mevcut bir diyete ek olarak tüketimi sonucunda olumlu sonuçlar verebilir. Youtuberlar tarafında yapılan deneme kullanımlarında bazı kişilerin 1 ay içerisinde 3 kilo kadar verdiği gözlemlenmiş. Ancak bu durum beslenmeniz ve diyetinizin içeriği ile bire bir ilişkili.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay