Bebek Yağı Cilde Faydaları Nelerdir ? Nasıl Kullanılır ?

Bebek yağı, günümüz kullanımları itibari ile yalnızca bebek cildini yumuşatmak için değil aynı zaman da yetişkin cildinin de bebek gibi yumuşaması için kullanılmaktadır. Bebek yağları genel itibari ile cildinize yumuşaklık verir ve cildinizin üzerine bebek yağ sürdüğünüzde sanki hiçbir şey sürmemiş hissi vermektedir. Yüzünüze ya da cildinizin diğer yerlerine bebek yağ kullanımı oldukça faydalı olsa da kullanmadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı durumlar söz konusudur. Bebek yağları özellikleri itibari ile bebekler için üretilmiş yağlardır. Bu yüzden bebek yağlarında herhangi bir katkı maddesi yoktur. Buna bağlı olarak bebek yağlarının hemen hemen hepsinde yan etki de bulunmaktadır.

Bebek Yağı Nasıl Kullanılır?

Bebek yağlarının kullanımları genel olarak kullanacak yere göre değişiklik göstermektedir. Bebek yağını saçlarınız için kullanmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey, öncelikle saçlarınızı su ile yıkamanız gerekmektedir.

Sonrasında ise saçlarınızın uçlarına bebek yağını sürebilirsiniz. Genel olarak ıslak saç üzerine sürülmesi tavsiye edilmektedir. Dudaklarınızı nemlendirmek için kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey, 1 yemek kaşığı içerisine bir damla limon suyu, bir tatlı kaşığı kadar bebek yağı ve çay kaşığı ucu kadar da şeker ilave edin ve bu karışımı dudaklarınıza sürün.

Dudakların en kısa sürede canlandığını siz de fark edeceksiniz. Bebek yağının bebeklerde kullanımı ise şöyledir; bebeklere genellikle duş aldıktan sonra sürülmelidir. Bunun nedeni ise duştan sonra bebeklerin cildinde kuruma meydana gelir ve bu kuruluğu gidermek için de hassas bir şekilde kuru olan bölgeye sürebilirsiniz.

Bebek Yağı Ne İşe Yarar?

Bebek yağının kullanım amacı genel olarak kuru ciltleri nemlendirmek ve canlandırmaktır. Kuru cilde sahip olan bebekler ve çoğu yetişkinler için bebek yağı oldukça faydalı bir çözüm olacaktır. Eğer cildinizde kuruluk varsa özellikle o kuruluk olan bölgeyi nemlendirmek amacı ile bebek yağı sürebilirsiniz. Cilt bakımı her yaşta yapıldığı için bebek yağı çeşitleri ile cildinize güzel şekilde bakım yapabilirsiniz.

Bebek Yağı Faydaları

Bebek yağının faydaları söz konusu cildimiz olunca oldukça fazladır. Bebek yağları özellikle hassas olan ciltler için rahatlama imkanı yaratmaktadır. Bunun yanı sıra yalnızca cildinize değil cildinize bulaşmış olan boyaları çıkarmakta da size yardım eder. Bu yağ sayesinde cildinizdeki makyajı temizleyebilirsiniz. Ayak topuğuna sürüldüğü zaman topukta bulunan çatlaklıkları da giderir. Ayrıca cildiniz üzerinde uzun süre kalmış olan yara bandını çıkarmakta da  kullanabilirsiniz. Takı, kolye, bilekli ya da diğer mücevherlerin temizlenmesinde de  kullanılabilir.

Bebek Yağı Cilde Faydaları

Bebek yağının cilde olan faydası oldukça fazladır. Bebek yağının içerisinde bulunan çok sayıda mineral ve vitamin sayesinde cildinizi her türlü kir ve tozdan koruyabilirsiniz. Bebek yağının en önemli faydasından biri ise hem pürüzsüz hem de nemli bir cilt istiyorsanız bebek yağını kullanabilirsiniz. Cildinizin saatlerce esnek olmasını sağlar.

Genel olarak kuruyan ayak bileği bölgesine ve vücudunuzda daha birçok yere kullanabilme imkanınız bulunmaktadır. Bebek yağları sadece bebekler için olmadığı gibi yetişkinler de cildinde kuruyan bölgelere masaj yaparak bebek yağı kullanımı yapabilir. Tırnağınız da kırılgan bir sahip ise sağlamlaştırmak ve tırnağınız hemen kırılmaması için biraz esnek hale getirebilmek için yine bebek yağından yardım alabilirsiniz.

Erkekler ise sakal tıraşı sonrasında  kullanabilir ve böylelikle yüzleri daha pürüzsüz ve rahat hisseder. Saçları temizlemek ve nemini artırmak için de  kullanımı yapılabilir.

Bebek Yağı Zararları

Her yararı ve faydası olan ürünün yan etkisi ve zararı da olabilmektedir. Her şeyin fazlası zarar olduğu için bebek yağı kullanımında da aşırıya gidilirse bazı zararları ortaya çıkmaktadır. Bilinçsiz kullanma sonucu bebek yağında da bazı zararlar oluşabilir. Almış olduğunuz içerisinde yüksek oranda mineral barındırıyorsa çok kullanılması halinde kanserojen etki yaratmaktadır. İçerisinde bulunan mineraller en az petroller kadar zararlı bir maddedir.

Bu sebeple güvenilir markalar aracılığı ile alışveriş yapmanız önerilir. İlk kullanıldığında cildinizde herhangi bir kızarıklık ya da kaşıntı oluştu ise ürün kullanımına devam edilmemelidir. Ayrıca bebek yağları içerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde kıl köklerini besler ve sürdüğünüz yerde tüylenme meydana gelebilir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay