Bebek Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bebeğinizi başka birisine emanet edebilmek hem anne hem de baba için oldukça zor bir durum. Özellikle her gün haberlerde görülen bakıcı skandalları sayesinde her ebeveynin güveni mutlaka biraz zedelenmiştir. Bebek bakıcısı seçimi yapmak için son derece dikkatli adımlar atılmalı. Bu konuda gereken özen gösterilmez ise yanlış bir seçim hem sizi hem de bebeği oldukça derinden ve üzücü bir şekilde etkileyebilir. Bu nedenle özensiz bir seçimden önce ince ince eleyip sık bir şekilde dokumalısınız. Unutmamakta yarar var ki, canınızdan doğan bir parçayı aranızda hiçbir kan bağı olmayan birine teslim edeceksiniz. O kişi bebeğiniz için hem anne şefkati verecek hem de dikkatli bir şekilde ona göz kulak olabilecek birisi olmalı.

Bebek Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ülkemizde bebek bakıcılığı konusunda genellikle yabancı uyruklu olan kadınlar çalıştırılmakta ve tercih edilmektedir. Bu nokta da sonuç olarak tercih sizin, ancak size önerimiz yabancı uyruklu olan bir bakıcı seçimi yapmamanız daha iyi olacaktır. Eğer bebeğinizi kendi yaşadığınız toplumun öz kültürüne uygun yetiştirmek istiyorsanız, yabancı uyruklu bakıcı bu konuda pek yardımcı olamayacaktır. Bunun yerine Türk uyruklu bakıcıları tercih edebilirsiniz. Dil konusunda hem sizin anlaşmanız zorlaşacak hem de bebeğinizin bilinç altına bozuk bir Türkçe yerleşecektir. Bebeğinizin dil öğrenerek büyümesini istiyorsanız bu konuda uzman bir yardım almanız daha sağlıklı olacaktır.

Bebek Bakıcısı Seçerken Hangi Konular Önemlidir?

Bebek bakıcısı seçerken en önemli dikkat edilecek nokta, bakıcının kendi öz bir çocuğu olup olmadığıdır. Bu nokta da bakıcının anne olması her zaman daha büyük bir avantaj sağlar. Anneliği tadan her kadın bebeklere daha çok özen gösterir ve çok daha fazla bilinçli bir yaklaşım gösterebilir. Bunun yanı sıra daha önce profesyonel olarak bir bebek bakıcılığında deneyimi olması diğer bir avantajdır. Her zaman için bebek bakımı konusunda deneyim oldukça önemlidir. Diğer ev işlerinde nasıl davrandığını öğrenmek adına daha önce bakıcılık yaptığı yerler ile irtibata geçilebilir. Bunun yanında bakıcının kendi evini kontrol etmeyi isteyebilirsiniz. Kendi evinde ki düzen, çocuklara kendi evinde ki davranışları en azından bir fikir almanızda yardımcı olacaktır. Bakıcı seçerken deneme yapmak için işe alımı gerçekleştirebilirsiniz. Bir gün boyunca sizinle beraber bebeğiniz ile ilgilenir, mamasını yedirir ve bezini değiştirir. Bu şekilde durumlara göre gözlem yaparak karar verebilirsiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemiz deneyiminizi geliştirmek için veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun çerezleri kullanır. Anladım Detay